Догори
Дати відгук

Найпотрібніші вітаміни і мінерали для людей старше 50 років — британські вчені

З віком здатність організму засвоювати даний вітамін, природно присутній в їжі, знижується.

2 хв на прочитання27 Листопада 2020, 09:42
pixabay pixabay
Поділитись:

Оскільки постійно дотримуватися правильного, здорового і збалансованого харчування буває важко, поповнити запас важливих речовин в організмі можуть допомогти добавки.

Говорячи про найпотрібніші вітаміни і мінерали для людей старше 50 років,  британські медики в публікації видання Express виділяють «головну четвірку» - вітамін D, вітамін B12, кальцій, залізо.

Вітамін D. Користь для здоров'я від прийому вітаміну D багатогранна. Його використання людьми старших вікових груп знижує ризик остеопорозу, що робить кістки слабкими і ламкими (ймовірність його розвитку в міру старіння стає все більш значною, особливо для жінок).

«Без достатньої кількості вітаміну D кістки стоншуються, і його дефіцит у літніх людей може сприяти розвитку остеопорозу, збільшувати ризики переломів кісток зап'ястя, стегна або хребта. Оскільки кістки хребта послаблюються,людям стає важко витримувати вагу спини », - попереджають фахівці Національної служби охорони здоров'я (NHS).

Крім того, прийом вітаміну D після 50-ти років сприяє зниженню ризику серцевих захворювань, деяких видів раку. Також останнім часом лікарями підкреслюється важливість його прийому в якості профілактики коронавірусної інфекції.

Кальцій. Він також рекомендується для підтримки міцності кісток, захисту від остеопорозу і остеомаляції (розм'якшення кісток). Серед добавок з кальцієм доступні форми з різною кількістю цього мінералу. Їх вибір слід обговорити з терапевтом.

Залізо. Важливий мінерал міститься в червоних кров'яних тільцях. Дефіцит заліза може призвести до появи анемії, що означає брак в організмі здорових еритроцитів, відповідальних за транспортування кисню по тілу. 

Вітамін B12 (ціанокобаламін). Особливо активно він задіюється клітинами мозку, допомагає підтримувати здоров'я нервів і клітин крові. Національний інститут охорони здоров'я рекомендує людям старше 50 років отримувати більшу частину вітаміну B12 з харчових добавок, оскільки з віком здатність організму засвоювати даний вітамін, природно присутній в їжі, знижується.

Дефіцит вітаміну B12 може проявлятися неврологічними симптомами, включаючи сплутаність свідомості, галюцинації. Також він може викликати розвиток анемії.

«Перш ніж приймати будь-які добавки, проконсультуйтеся з лікарем. Пам'ятайте, що вони можуть впливати на дію рецептурних ліків. Також важливо розуміти, що добавки вітамінів і мінералів не здатні замінити собою продукти харчування », - резюмували вчені.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.