Догори
Дати відгук

Найчистіша річка Європи — Снов (ФОТО)

Кажуть, вода в ній настільки прозора, що видно, як риба підпливає до наживки і починає клювати.

2 хв на прочитання08 Серпня 2021, 14:09
Фото: Олександр Борсук Фото: Олександр Борсук
Поділитись:

Улітку люди прагнуть вирватися за межі міст. Одним із привабливих місць літнього відпочинку є річка Снов на Чернігівщині — офіційно найчистіша річка Європи. Власний кореспондент GreenPost Олександр Приходько розповів про цю не лише чисту, а й просто красиву річку.

Р. Снов біля с. Клочків (Чернігівщина). Фото: Олександр Борсук

Снов — права притока Десни. Загальна довжина — 253 км, з них у межах України — 200 км. Річка відома своєю прозорою водою та, порівняно з Десною, спокійною течією. Її мальовничі береги ваблять любителів сіверської природи. Дикі пляжі сподобаються і молоді, і сім’ям із дітьми. Також сюди полюбляють навідуватися рибалки. Кажуть, вода тут настільки прозора, що видно, як риба підпливає до наживки і починає клювати!

Снов — чудовий вибір для сплаву на байдарках. В інтернеті легко знайти туристичні фірми, котрі займаються організацією сплавів, зокрема і трансфером із Києва та Чернігова. Організатори враховують потреби клієнтів із дітьми, а також влаштовують корпоративні тімбілдінги. Звивисте русло Снову дає змогу насолодитися зміною пейзажу — тут можна побачити і дикі піщані пляжі з просторими луками, і ніжне латаття, і густі зарості очерету вздовж берега, і соснові ліси, що підходять упритул до води, гордовито споглядаючи вниз із піщаних круч. Приємним бонусом стануть численні стариці — відокремлені старі ділянки річища, що перетворилися на затоки або підковоподібні озера. Русло річки іноді роздвоюється, а де-не-де можна зустріти дерев’яний міст.

Р. Снов біля с. Клочків (Чернігівщина). Фото: Олександр Борсук

У нижній течії Снова розкинулося старовинне містечко Седнів. На поціновувачів минувшини чекає садиба та кам’яниця кінця XVII століття, що належали козацькому роду Лизогубів, і дві церкви — кам’яна Воскресенська та дерев’яна Георгіївська. Саме в останній знімали знаменитий фільм «Вій». На додачу можна помилуватися безкрайньою долиною річки з альтанки, в якій любив бавити час поет Леонід Глібов, і посидіти в затінку 600-літньої липи та 400-літнього дуба.

Також ми розповідали про перлину Чернігівщини — Павлівський водоспад  (ФОТО).

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.