Догори
Дати відгук

Найбільший у світі айсберг відколовся від Антарктиди й потрапив в об’єктиви (ФОТО)

Неймовірні кадри показують, як «мегаберг» спливає в Південний океан після 30 років на морському дні

3 хв на прочитання08 Грудня 2023, 11:16
Фото: British Antarctic Survey Фото: British Antarctic Survey
Поділитись:

Найбільший у світі айсберг потрапив в об’єктиви камер. На кадрах видно, як він спливає в океан біля Антарктиди після того, як майже 30 років чіплявся за дно, пише DailyMail.

Площа айсберга під назвою A23a становить близько 3900 км2, а його товщина становить майже 1 трлн т. 

Нещодавно він потрапив у заголовки газет після того, як почав рухатися після 30 років перебування на дні океану

Хоча A23a спочатку відійшов від шельфового льодовика Філхнера ще в 1986 році, він залишався на морському дні до кінця листопада. 

24 листопада мегаберг вирвався і почав рух із сектора моря Уедделла в Південний океан.

Тепер велетенський айсберг, імовірно, буде знесений Антарктичною циркумполярною течією в «алею айсбергів», згідно з BAS. 

Це ставить його на спільну траєкторію айсберга до субантарктичного острова Південна Джорджія.

Британська антарктична служба (BAS) опублікувала нове відео та зображення, зроблені RRS сером Девідом Аттенборо, на яких видно «мегаберг», що тягнеться вдалину за дослідницьке судно.

Фото 1/5

Окрім зйомки, дослідники також узяли зразки з айсберга. Вони сподіваються, що це допоможе нам зрозуміти, як зміна клімату впливає на Південний океан і організми, які там живуть. 

«Ми знаємо, що ці гігантські айсберги можуть забезпечувати поживними речовинами води, через які вони проходять, створюючи процвітаючі екосистеми в менш продуктивних районах. Ми не знаємо, яку різницю можуть мати конкретні айсберги, їхній масштаб і походження в цьому процесі», — сказала біогеохімік Лора Тейлор.

За її словами, науковці взяли зразки поверхневих вод океану позаду, безпосередньо поруч і попереду маршруту айсберга. Вони повинні допомогти нам визначити, яке життя може утворитися навколо A23a і як цей айсберг та інші подібні йому впливають на вуглець в океані та його баланс з атмосферою.

Рекорд найбільшого айсберга змінюється протягом багатьох років, оскільки нові айсберги відколюються від Антарктичного континенту та згодом розпадаються на менші фрагменти.

Підвищення температури води та повітря, викликане глобальним потеплінням, викликає нестабільність уздовж узбережжя Антарктиди та Гренландії, прискорюючи танення та збільшуючи темпи відколювання айсбергів. 

Колишнім рекордсменом був A76, який відокремився від шельфового льодовика в морі Ведделла в травні 2021 року, але з тих пір він розколовся на три частини. 

«Відродження айсбергів із шельфового льодовика Антарктиди є частиною природного життєвого циклу льодовиків», — сказав професор Герайнт Тарлінг, науковий керівник екосистем BAS.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Більше з GreenPost