Понеділок, 26 Жовтня 2020
Догори
Дати відгук

"Нафтогаз" винен державі 75 мільярдів гривень

2 хв на прочитання06 Жовтня 2020, 17:11 216
Поділитись:

Стали відомі результати державного аудиту діяльності холдингу Нафтогаз, який показав фінансові втрати на сотні мільярдів гривень. Госаудитслужба виявила в Нафтогазі порушень на понад 225 млрд гривень, що призвело до прямих втрат компанії на суму понад 75 млрд грн, пише ЄП.

"Тут і продаж газу за заниженими цінами, і безпідставна виплата премій членам правління Нафтогазу, і заниження послуг за транспортування газу, і провал програми збільшення видобутку блакитного палива, і порушення в закупівлях, і приховане кредитування, і багато іншого. Але всю суть документа можна звести до чотирьох пунктів. Всі вони стосуються заниження розміру сплачених до державного бюджету дивідендів ", - підкреслюється в статті.

Нарахування резерву сумнівних боргів при не затвердженому фінансовому плані на 38,4 млрд гривень. Через це розмір виплачених дивідендів було занижено на 35,3 млрд гривень.

У результаті Нафтогаз не доплатив 35,1 млрд гривень дивідендів.

Заниження доходів через не відображення в їх складі штрафів, пені та неустойки за рішенням судів. По цьому пункту аудитори нарахували втрати бюджету на суму 2,9 млрд гривень.

Непідписання актів реалізації газу в 2016-2018 роках. Наслідками цього порушення стало заниження суми виплачених дивідендів за 2018 рік на 2,1 млрд гривень.

Всього аудитори нарахували, що бюджет недоотримав понад 75 мільярдів гривень через порушення Нафтогазу.

Тим часом, раніше страло відомо, що Нафтогаз переживає не найкращі часи. Компанія виправдовує 11,5 мільярда гривень чистого збитку, за підсумком першого півріччя 2020 року, світовою кризою і коронавірусом. Однак справжня проблема полягає в технологічній відсталості держкомпанії, проблемах в управлінні та відсутності політичної волі щодо реформ і боротьби з корупцією

 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.