Четвер, 13 Серпня 2020
Догори
Дати відгук

"Нафтогаз" отримає майже 52 млн євро кредиту від Євробанку на енергонезалежність

Відповідну угоду сьогодні підписали представники компанії, Мінфіну та ЄБРР. Гроші підуть на розвиток газовидобування та енергоефективність

2 хв на прочитання31 Липня 2020, 18:52 85
Поділитись:

Група «Нафтогаз» та Міністерство фінансів України уклали кредитну угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), повідомляє пресслужба. АТ «Укргазвидобування», що є частиною Групи, отримає від ЄБРР 51,9 млн євро для заходів зі зменшення залежності України від імпортних енергоресурсів.

«Ми активно змінюємо внутрішні процеси Нафтогазу, аби пом’якшити удар від кризи в галузі. Міжнародні інвестиції є вкрай важливими для досягнення енергонезалежності, особливо за нинішньої несприятливої цінової ситуації. Підписання угоди з ЄБРР – черговий крок до зміцнення країни та свідчення успішності корпоративної реформи Нафтогазу. Ми відкриті та ефективні, тому нам довіряють міжнародні партнери. Така співпраця – це потужний сигнал для інших іноземних інвесторів, що навіть у складні часи в Україну можна і потрібно інвестувати», – сказав Андрій Коболєв, голова правління НАК «Нафтогаз України». 

Нафтогаз спільно з Міністерством фінансів України узгодив умови кредитної угоди, які є максимально вигідними для усіх сторін. Залучені кошти Укргазвидобування спрямує на оновлення свого парку верстатів з капітального ремонту газових свердловин (КРС) для робіт на глибинах понад 5 км та впровадження енергоефективної технології зі зменшення споживання енергоресурсів на Локачинському промислі (Волинська область). Кредит надається двома траншами – по 36,4 млн євро і 15,45 млн євро. Термін погашення першого траншу складає 9 років, другого – 15 років. Ефективна відсоткова ставка становить приблизно 2,5% річних (за поточної ситуації на міжнародному міжбанківському ринку). 

Кредит буде гарантований державою Україна. Вартість державної гарантії складає 1% від суми вибраного та непогашеного кредиту. Закупівлі за обома проєктами здійснюватимуться на тендерній платформі ЄБРР, відповідно до Закону України про публічні закупівлі та принципів і правил закупівель банку для проєктів у державному секторі.  

Тим часом, газ можна буде оплатити на рік вперед по низькій ціні.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.