Догори
Дати відгук

"Нафтогаз" хоче забрати найбагатших та найсумлінніших клієнтів — експерт

Голова підприємства Андрій Коболєв виступив з пропозицією створити Єдину базу споживачів газуа - це незаконно без згоди споживачів газу

2 хв на прочитання16 Лютого 2021, 19:40
Компанія хоче створити Єдину базу споживачів газу, а це незаконно без згоди споживачів газу
Компанія хоче створити Єдину базу споживачів газу, а це незаконно без згоди споживачів газу
Поділитись:

Компанія "Нафтогаз України «нав'язує уряду ідею створення Єдиної бази споживачів газу для того, щоб переманити найбільш "солодких" клієнтів з великими обсягами споживання і хорошою платіжною дисципліною. Про це заявив у Facebook експерт енергетичного ринку Валентин Землянський.

Справа в тому, що керівник підприємства Андрій Коболєв стверджує, що це дозволить державі більш ефективно підтримувати населення в умовах різкого зростання цін на енергоресурси.

"Нафтогаз" продовжує активно впарювати чиновникам і суспільству необхідність єдиної бази даних по всіх споживачів газу в країні. Нібито це допоможе захистити вразливих споживачів від сезонних стрибків ціни газу. Правда, глава НАКу Андрій Коболєв дуже плутано пояснює, як саме це допоможе їх захистити", - пояснює експерт.

За його словами, тільки Мінсоцполітики визначає, чи є споживач вразливим і чи потрібно йому допомагати в оплаті житлово-комунальних послуг через механізм субсидій. Ні "Нафтогаз", ні його дочірні компанії не мають права створювати на своїй основі будь-які бази даних всіх споживачів природного газу та інших енергоресурсів.

"Створення такої бази даних, ще й без згоди споживачів, заборонено навіть в Україні. Відповідно до статті 14 Закону України "Про захист персональних даних", - підкреслив Землянський.

Експерт вважає, що в «Нафтогазі» розуміють, що ніколи не зможуть обслужити навіть половину споживачів газу, оскільки у них немає відповідних ресурсів (співробітників, роздрібної мережі).

"Тому Нафтогазу потрібні не всі споживачі, а лише "найсолодші". Ті, у кого стабільно високі обсяги споживання і хороша платіжна дисципліна. Поки компанія приймала до себе всіх підряд. Але очевидно, що це не відповідає стратегії НАКу по захопленню роздрібу", - написав Землянський.

За словами експерта, якщо НАК отримає 30% самих «акуратних споживачів», то це дасть стільки ж прибутку, скільки спроби вибити оплату з усіх 100% клієнтів.

"Ось і намагається "Нафтогаз" "спилососити найсолодших" клієнтів під егідою створення єдиної національної дуже потрібної країні бази даних. А чиновники слухають і аплодують", - додав він.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost