Догори
Дати відгук

Надмірна вага знижує ефективність вакцинації

Окрім того, що пришвидшує старіння, підсилює інсулінорезистентність та збільшує ризики багатьох захворювань.

2 хв на прочитання03 Серпня 2021, 12:45
Надмірна вага знижує ефективність вакцинації Надмірна вага знижує ефективність вакцинації
Поділитись:

Білоруський лікар Андрій Біловешкін, к. м. н., автор і ведучий навчальних семінарів із ресурсів здоров'я, розповів про зв’язок між ожирінням і ефективністю вакцин.

Лікар пояснює: жирова тканина не є інертною, вона виділяє велику кількість цитокінів, які впливають на роботу багатьох систем організму. Вісцеральний жир особливо синтезує десятки прозапальних цитокінів, збільшуючи рівень хронічного запалення. Це пришвидшує старіння, підсилює інсулінорезистентність, збільшує ризики багатьох захворювань і негативно впливає на роботу імунітету, послаблюючи ефективність вакцинації.

«З урахуванням того, що 42 % американців старше 20 років мають зайву вагу, це дуже актуально. Зайва вага на 113 % збільшує ризик госпіталізації, на 74 % ризик реанімації і на 48 % ризик смерті від ковіду. А також ризик повторного інфікування», — наводить статистику лікар.

Андрій Біловешкін пояснює, чому так відбувається: за хронічного запалення зменшений рівень активації Т-клітин, а також збільшений рівень цитокіну ІЛ-5, що зрушує імунну відповідь в бік Т-хелперів другого типу, замість першого. Ожиріння сприяє розвитку неправильної імунної відповіді. Т-хелпери другого типу забезпечують протипаразитарний імунітет, не дуже ефективний за вірусної інфекції. А дисбаланс між Т-хелперами передбачає важчий перебіг хвороби та більшу кількість ускладнень.

Лікар наводить результати досліджень. Після вакцинації проти гепатиту В пацієнти з ожирінням удвічі рідше досягали захисного титру антитіл. Після вакцинації проти грипу захворіли тільки 5 % людей із нормальною масою тіла, і 10 % — із зайвою. Інше дослідження показало, що в людей із зайвою вагою менші рівні антитіл (IgG, IgA) і менший їх репертуар, навіть після повторної вакцинації (грип A/H1N1). Деякі дослідження показують, що рівень антитіл у людей із зайвою вагою досягає захисних значень, але знижується через рік швидше, ніж у людей із нормальною вагою. Що ж до вакцини проти гепатиту В, то зайва вага послаблює її ефективність навіть у дітей із надмірною масою тіла, тобто цей ефект не залежить від віку. Дослідження вакцини проти правця показало, що хронічне системне запалення, пов'язане із зайвою вагою, передбачало погіршену відповідь на вакцинацію.

Тому лікар рекомендує пам'ятати, що здорова структура тіла — це не тільки питання естетики, а й питання загального здоров'я.

Також ми повідомляли гарні новини: щонайменше 40 % українців мають антитіла до Sars-Cov-2 — дослідження.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Більше з GreenPost
Фото: Українська правда
На Запоріжжі чоловік влаштував вибух газу: не хотів ділити з дружиною (ВІДЕО)
1 хв на прочитанняВчора
Полярники
Українські полярники розділися на знак підтримки Кліматичного маршу
1 хв на прочитанняВчора
Момордика
80 сортів інжиру, маракуйя та момордика: як харків'янин вирощує екзотику на городі (ВІДЕО)
2:51Вчора
Pixabay
Українців без їхнього дозволу переводять на високі газові тарифи
1 хв на прочитанняВчора
Рівень водного стресу України та що буде з водою у південних і східних регіонах
3 хв на прочитанняВчора
Прокуратура викрила 11 «бізнесменів», які експортували горіхи і заборгували понад 250 млн грн податків
1 хв на прочитанняВчора
Без дієт та виснажливих тренувань: 5 простих способів спалити більше калорій
2 хв на прочитанняВчора
«Золоте правило гіпертоніків»: кардіолог розповідає, як правильно приймати ліки від тиску
2 хв на прочитанняВчора