Догори
Дати відгук

На вакцинації однієї людини проти COVID-19 держава могла би заощаджувати 850 грн — епідеміолог

Окрім того, він називає щеплення проти COVID-19 без попереднього тестування на антитіла «масовим убивством».

2 хв на прочитання22 Червня 2021, 10:30
На вакцинації однієї людини проти COVID-19 держава могла би заощаджувати 850 грн — епідеміолог На вакцинації однієї людини проти COVID-19 держава могла би заощаджувати 850 грн — епідеміолог
Поділитись:

Відомий лікар-інфекціоніст, епідеміолог Олексій Галімський розкритикував прийняті на початку 2021 року НТГЕІ рекомендації про проведення щеплень проти коронавірусу без попереднього тестування на антитіла.

«На момент початку в Україні вакцинації у квітні 2021 р. за нескладним розрахунками проконтактували з вірусом і отримали постінфекційний імунітет (перехворіли + безсимптомно перенесли інфекцію) понад половини дорослого населення України (яке власне прищеплюється). Ба більше, було прийнято рішення робити щеплення раніше перехворілим через півроку після перенесеного захворювання. Хоча всі дані науки на той момент вказували на те, що постінфекційний імунітет більш тривалий», — написав Олексій Галімський. Він нагадує, що за останніми дослідженнями постінфекційний імунітет у понад 95 % тих, хто контактував із вірусом, тримається більше 1,5 року та не залежить від падіння рівня антитіл.

Епідеміолог пояснює, що таким чином половина доз гостро дефіцитної вакцини проти коронавірусу, якою ми не можемо забезпечити групи ризику, вводиться тим, кому вона не потрібна.

«Чи це не вбивство тих, кому вакцина не дісталося, хто занедужав і помер?» — запитує лікар.

Олексій Галімський наголошує, що в умовах гострого дефіциту дорогої вакцини (одна доза — приблизно 500 грн) використання швидких тестів могло би заощадити не тільки вакцину, а й бюджетні кошти. Якщо один швидкий тест на антитіла коштує приблизно 150 грн, то кожен вакцинований, який не потребує щеплення, — це 850 грн прямих збитків державі, не рахуючи витрат на логістику та роботу медперсоналу. Таким чином за розрахунками Олексія Галімського якщо з початку року введено близько 2 млн доз, то прямий збиток державі можна оцінити в 850 млн грн.

«Це прямі збитки, не рахуючи загиблих і важко хворих із груп ризику, яким не дісталася своєчасно», — вважає епідеміолог.

Також ми розповідали, як у Рівному хочуть «добровільно-примусово» вакцинувати бюджетників.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.