Догори
Дати відгук

На медицину у бюджеті-2022 передбачили 192,5 млрд — на що підуть гроші

Найбільше коштів піде на Програму медичних гарантій.

3 хв на прочитання02 Грудня 2021, 14:19
Фото:
Слово і Діло Фото: Слово і Діло
Поділитись:

В ухваленому Верховною Радою державному бюджеті на 2022 рік видатки на систему охорони здоров'я передбачено в розмірі 192,5 млрд грн. Про це повідомляє Укрінформ.

Так, на реалізацію Програми медичних гарантій враховані видатки в обсязі 157,5 млрд грн для первинної медичної допомоги з урахуванням кількості населення, яке уклало декларацію з лікарем; реімбурсації вартості лікарських засобів з урахуванням збільшення кількості пацієнтів, які отримають ліки за кошти державного бюджету або з незначною доплатою; екстреної медичної допомоги за новою організаційною моделлю, спроможною забезпечити вчасне, якісне й ефективне реагування на випадки невідкладних станів; вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) амбулаторної та стаціонарної медичної допомоги з урахуванням пріоритетних послуг і станів; паліативної медичної допомоги та медичної реабілітації.

Для підтримки комунальних закладів у системі охорони здоров’я, які не надають медичних послуг за програмою медичних гарантій, планується збереження субвенції на підтримку окремих закладів і заходів у системі охорони здоров'я в обсязі 2,2 млрд грн, що забезпечить безперервність надання необхідних медичних послуг населенню України.

Зазначається, що заклади охорони здоров’я, які перебувають у сфері управління Міністерства охорони здоров’я, Національної академії медичних наук, Державного управління справами, Національної академії наук, Міністерства соціальної політики та не укладуть договір з Національною службою здоров’я про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, отримають підтримку за рахунок коштів державного бюджету за бюджетними програмами головних розпорядників коштів, у сфері управління яких знаходяться.

На третинну високоспеціалізовану медичну допомогу та централізовану закупівлю дороговартісних лікарських засобів та медичних виробів з лікування ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, онкології, серцево-судинних захворювань, рідкісних орфанних захворювань, забезпечення заходів імунопрофілактики населення у проєкті державного бюджету на 2022 рік передбачено кошти в сумі 19,1 млрд гривень.

Крім того, враховано 6 млрд грн на спроможну систему громадського здоров’я, включаючи проведення вакцинації населення від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, в тому числі 489,5 млн грн на придбання обладнання мікробіологічного та фізико-хімічного профілю для посилення спроможності мережі центрів контролю та профілактики хвороб.

На забезпечення та розвиток трансплантації в Україні органів та інших анатомічних матеріалів і лікування громадян України за кордоном передбачено 1,5 млрд грн, у тому числі 286,9 млн грн для забезпечення створення та функціонування п’яти лабораторій першого (експертного) рівня із супроводу трансплантацій анатомічних матеріалів.

Також у бюджеті на 2022 рік передбачено видатки в обсязі 2,7 млрд грн на придбання дороговартісного медичного обладнання для створення спроможної мережі закладів охорони здоров’я.

Нагадаємо, що Верховна Рада прийняла закон про державний бюджет України на 2022 рік. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Мохи та лишайники на деревах — це проблема, яку можна вирішити
2 хв на прочитання24 хвилини тому
Уряд затвердив перелік підземних споруд, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин
2 хв на прочитаннягодина тому
В РФ закінчилися трупи, тому Держдума хоче врегулювати використання незатребуваних небіжчиків для навчання медиків
2 хв на прочитаннягодина тому
Готуємо сезонний кіш з молодою морквою та руколою
1 хв на прочитання2 години тому
У мережі з'явилися фотографії з нового російського підручника з історії — ось що він розповідає про агресію в Україні
2 хв на прочитання3 години тому
Деякі категорії пенсіонерів звільнені від сплати комунальних послуг: хто саме
1 хв на прочитання4 години тому
Загарбники на лівобережжі Херсонщини продовжують інтегрувати українських дітей у «русский мир»
1 хв на прочитання5 годин тому
100 млн атомів водню в одному ланцюзі дорівнює 1 см – в Україні відзначають День хіміка
2 хв на прочитання5 годин тому