Догори
Дати відгук

На що може впливати взаємозв'язок між статтю пацієнта та хірурга

Узгодження статі хірургів і пацієнтів може бути потенційним механізмом покращення наслідків лікування.

1 хв на прочитання15 Лютого 2022, 13:34
Хірурги Хірурги
Поділитись:

Про результати досліджень, присвячених взаємодії статі пацієнтів і хірургів, розповідає INgenius.

Цікавими є результати роботи, нещодавно опублікованої в JAMA Surgery, де вивчалася кореляція між статтю хірурга і пацієнта та результатами хірургічного втручання.

На думку науковців, стать оперуючого лікаря пов’язана з різними післяопераційними результатами, хоча механізм залишається неясним. Узгодження статі хірургів і пацієнтів може бути потенційним механізмом покращення наслідків лікування та перебігу післяопераційного періоду.

У цьому популяційному ретроспективному груповому дослідженні були проаналізовані дорослі пацієнти віком 18 років і старше, які проходили одну з 21 поширеної планової або невідкладної хірургічної процедури в Онтаріо, Канада, з 2007 по 2019 рік.

Серед 1 320 108 пацієнтів, прооперованих 2 937 хірургами, 602 560 пацієнтів були з лікарем однієї статі (чоловік-хірург із пацієнтом-чоловіком, 509 634 особи; жінка-хірург із пацієнткою, 92 926 осіб), тоді як у 717 548 випадках пацієнт і лікар були різної статі. Всього 189 390 пацієнтів (14,9 %) мали 1 або більше несприятливих післяопераційних наслідків (смерть, повторна госпіталізація або ускладнення протягом 30 днів після операції). Дані аналізу, проведеного у підгрупах «пацієнт-лікар», свідчать, що гірші результати були зареєстровані більшою мірою у випадках, коли жінок оперували чоловіки-хірурги порівняно з випадками, коли жінок оперували жінки.

Навпаки, у випадку з жінками-хірургами і чоловіками-пацієнтами така кореляція не була встановлена. Вчені наполягають на подальшому вивченні даного феномену для з’ясування механізму та можливих способів його корекції.

Також ми розповідали, що українські пацієнти піддаються більшим ризикам порівняно з західними при однакових втручаннях — лікар.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost