Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • На Рівненщині піймали "чорних копачів" бурштину. Люди билися за них з СБУ (відео)

На Рівненщині піймали "чорних копачів" бурштину. Люди билися за них з СБУ (відео)

1 хв на прочитання24 Вересня 2020, 15:57
Поділитись:

На Рівненщині правоохоронці блокували видобуток бурштину на території одного з державних лісгоспів в Рівненській області та затримали угруповання чорних копачів. Їх було 15. Про це повідомляє Прокуратура Рівненської області.

Незаконний промисел організували жителі кількох сіл Рокитнівського району. Під час нелегальних робіт зловмисники використовували небезпечну для довкілля технологію гідрозмиву ґрунту. Бурштин продавали місцевим перекупникам.

"У результаті проведення вказаних заходів на «клондайках» було викрито під час незаконного видобутку бурштину-сирцю з використанням мотопомп та іншого спеціального обладнання 15 осіб. У ході огляду місця події виявлено та вилучено 10 мотопомп, понад 20 кг «сонячного каменю», а також інші знаряддя, призначені для незаконного промислу", - йдеться у повідомленні.

Відзначається, що під час вилучення техніки і бурштину місцеві жителі намагалися чинити опір співробітникам СБУ.

Втім, зовсім нещодавно Голова Житомирської обласної державної адміністрації Віталій Бунечко заявляє, що незаконного видобутку  в регіоні зараз немає. Для цього було ухвалено закон про врегулювання видобутку бурштину

 

 

 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко