Догори
Дати відгук

На проблеми довкілля витратять у 65 разів менше, ніж торік

Про це розповів колишній міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак

2 хв на прочитання20 Травня 2020, 18:15
Поділитись:

Цьогоріч на природоохоронні заходи у Держбюджеті закладено лише 16,5 млн.грн, що у 65 разів менше, ніж торік. Про це повідомив колишній міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

«Катастрофічно зменшено фінансування природоохоронних заходів з Державного бюджету України. На їх виконання у 2019 році закладали трохи більше 1 млрд. грн. У 2020-му влада виділила менше 16,5 млн. грн. (що у 65 разів менше!)», - розповів Остап Семерак.

Хоча до природоохоронних заходів, зокрема, входить розв'язання таких проблем як очистка річок, будівництво та реконструкція очисних, рекультивація уражених земель, а також ліквідація джерел забруднення, але уряд вирішив, що на місцях обійдуться без субвенцій з Держбюджету на ці природоохоронні заходи.

«Ліквідована субвенція з Держбюджету місцевим бюджетам на природоохоронні заходи. Таке фінансування дозволило в період 2016-2019 р., наприклад, побудувати нові системи очисних споруд навколо озера Світязь у Шацьку чи провести протипаводкові роботи на гірських річках Карпат», - пояснив Остап Семерак, який у цей період був міністром екології та природних ресурсів України.

Крім того, за його інформацією, не підписана жодна угода з інвесторами про розподіл продукції (УРП), а це підрив енергонезалежності України, а також у 2,5 разів зменшено фінансування на георозвідку: зі 100 млн. у 2019р. до 40 млн. у 2020 р.

В уряді ніяк не коментують таке суттєве зменшення видатків на вирішення проблем у сфері довкілля, не зважаючи навіть на велику кількість лісових пожеж та суховіїв цієї весни та рекордно низький рівень води у річках.  

Нагадаємо, екології та енергетиці затісно в одному міністерстві.

Крім того, наша земля: полтавське село оголосило флешмоб проти розорювання луків.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost