Догори
Дати відгук

На Миколаївщині вчителька-бджолярка відновлює рідкісну породу бджіл

Відкрила власний бізнес після закриття школи в селі.

1 хв на прочитання07 Грудня 2021, 21:28
Фото:
Uley Фото: Uley
Поділитись:

Педагог за освітою Оксана Маринченко із села Біла Криниця Миколаївської області після закриття місцевої школи захопилася бджільництвом. Вона відкрила власний бізнес — створила фермерське господарство «Оксанина пасіка» — й сьогодні продає мед, бджолині сім’ї та бджоломаток. А ще займається відновленням рідкісної породи бджіл — «Українська степова» пише SEEDS.

«Українська степова — унікальна порода бджіл (утім, кожна порода бджіл по-своєму унікальна), яка характеризується високою життєздатністю та гігієною. Вона ідеальна для наших умов. Але через ввезення інших порід була практично втрачена. Наразі ведеться робота з відновлення цієї породи, — каже Оксана Маринченко.Той матеріал української степової, що є, не завжди відповідає вимогам. Найчастіше програє завізним породам зокрема з миролюбності, іноді рійливості та медопродуктивності. Для мене важливо те, що це, перш за все, наша бджола, пристосована до наших умов, яка варта уваги, має великий потенціал, але з нею потрібно працювати, щоб вона була не гірша (я думаю, що може стати навіть кращою) завізних розрекламованих порід, над якими велася тривала робота».

Нещодавно пасічниця отримала грант від Українського проєкту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP і придбала техніку й обладнання для кочівлі пасіки. Сезонна міграція сприятиме розвитку господарства, підвищенню продуктивності бджолосімей і зміцненню бджоломаток унікальної української породи.

Нагадаємо, що на Чернігівщині бджоляр робить косметику з меду, крем-мед і питний мед.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.