Пʼятниця, 03 Липня 2020
Догори
Дати відгук

На Львівщині замінюють лише 1% аварійних газових мереж

Про проблему розповів технічний директор АТ «Львівгаз» Олександр Ганжа

2 хв на прочитання29 Червня 2020, 18:25 51
Поділитись:

Газові мережі у Львівській області перебувають у дуже плачевному стані. А фінансування виділяється на рівні, достатньому для заміни лише 1%. Про це під час онлайн-дискусії «Безпека та надійність послуг ЖКП: як більше не допустити трагедій», розказав технічний директор АТ «Львівгаз» Олександр Ганжа, повідомляє Kosatka.Media

Він нагадав, що газифікація Львова почалася у 1853 році, з будівництва газового заводу та газопроводу. До 1898 року було прокладено 40 км підземних газопроводів у центрі й до залізничного вокзалу, які тоді забезпечували газом 815 вуличних ліхтарів. А 1929 році було завершено будівництво першого газопроводу для природного газу з Дашави до Львова.

«Менше року тому під час робіт по заміні газопроводу у Львові було ліквідовано підземну ділянку чавунного раструбного газопроводу. Там чітко видно дату виготовлення – 1927 рік. На Львівщині в експлуатації є багато населених пунктів і цілих районів, де близько 70% газопроводів експлуатуються з вичерпаним терміном експлуатації. Середній вік газових мереж, які перебувають на балансі, – 65 років. Кожен четвертий газопровід у Львівській області має вік понад 40 років. З 25 тис. км, які зараз експлуатує «Львівгаз», 6 тис. – замортизовані, які працюють понад 40 років», – розказав Ганжа.

Фінансовий план «Львівгазу» на 2020 рік, за даними технічного директора, передбачає 46 млн на амортизаційні відрахування. Всі 100% коштів спрямовуються виключно на «латання дір», яких після обстеження газопроводів стає все більше. «Наявних коштів у плані розвитку достатньо лише для щорічної заміни всього лише 1% замортизованих газопроводів», – зазначив Ганжа.

За словами технічного директора «Львівгазу», на сьогодні необхідний мінімальний рівень фінансування для підтримки газового господарства Львівщини складає 250 млн грн, на рівні, коли кількість аварійних мереж перестане збільшуватися. І навіть при такому рівні фінансування знадобиться 20 років для заміни мереж, яким зараз понад 40.

«Зараз ситуація така, що ми замінюємо мережі найаварійніші з найаварійніших. Треба вирішувати проблему, щоб не було точки неповернення», – підсумував Ганжа.

Тим часом, у Харкові хочуть втричі підняти тариф на утримання газових мереж.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.