Догори
Дати відгук

На Львівщині суд визнав незаконним наказ про відсторонення від роботи вчителя

Суд не відновив вчительку на роботі, але зобов'язав виплатити їй 11 205 гривень зарплати.

1 хв на прочитання16 Грудня 2021, 11:14
 Вакцинація Вакцинація
Поділитись:

У Львівській області невакцинована вчителька в суді скасувала своє відсторонення від роботи. Про це йдеться в рішенні Жовківського районного суду Львівської області.

Вчителька математики Сопошинського закладу загальної середньої освіти I–III ступенів звернулася до суду, оскільки вважала, що її відсторонення від роботи незаконне та це порушує її конституційні та професійні права. 

«Вказала, що також не встановлені порядок і терміни проведення профілактичного щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2. Звернула увагу на те, що ні трудовим договором, ні наказом про прийняття на роботу, ні посадовою інструкцією не передбачена необхідність наявності в неї профілактичного щеплення проти COVID-19», — йдеться в заяві вчительки.

Відповідач просив не задовольняти позов вчительки, оскільки з боку адміністрації Сопошинського закладу загальної середньої освіти I–III ступенів це був вимушений крок.  Її відсторонили за ч. 2 ст. 12 ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб» та відповідно до переліку професій, затвердженого наказом МОЗ від 4 жовтня 2021 р. № 2153.

Суд задовольнив позов, оскільки суддя вважає, що жінка публічно не відмовлялася від вакцинації.

Нагадаємо, на Вінниччині суд визнав незаконним наказ про відсторонення від роботи працівника школи.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.