Догори
Дати відгук

На Кіровоградщині лісгосп має сплатити понад 200 тисяч грн за "погану охорону"

Невідомі незаконно вирубали дерева

2 хв на прочитання05 Березня 2024, 15:30
На Кіровоградщині лісгосп має сплатити понад 200 тисяч
Фото ілюстративне На Кіровоградщині лісгосп має сплатити понад 200 тисяч Фото ілюстративне
Поділитись:

Із Долинського лісгоспу, що на Кіровоградщині, через суд стягли понад 200 тисяч гривень за неналежну охорону лісу.

Екоінспекція вимагала стягнути із Державного підприємства “Долинське лісове господарство” завдані державі збитки у розмірі 207 786 гривень. З них перерахувати до бюджету Компаніївської громади 198 511 гривень та до бюджету Аджамської громади – 9 275 гривень.

За даними екоінспекції, як пише місцеве видання “Гречка”, саме на таку суму у лісах, що розташовані на території вище згаданих громад і які у підпорядкуванні Долинського лісгоспу, невідомі незаконно вирубали дерева. Згідно матеріалів справи, незаконна вирубка відбулася через неналежні заходи з охорони лісу.

У поліції стосовно цієї вирубки дерев, яку виявили під час перевірок в період з 21 травня по 3 червня 2021 року, відкрили кримінальне провадження і триває досудове розслідування.

Долинський лісгосп подав відзвив на позов. В обгрунтування вказали, що хоч забезпечення охорони лісу дійсно входить до обов`язків лісгоспу, проте неналежна охорона лісу, відповідно згідно із законодавством не повинне тягнути за собою матеріальну відповідальність.

Натомість екоінспекція послалася на одну з постанов Верховного Суду, де йдеться, про те, що якраз утримувач лісу, якщо неналежно його охороняв – повинен відшкодовувати збитки. Крім того, зауважили, що якщо зловмисників, які безпосередньо вирубували дерева, знайдуть, то лісгосп тоді матиме право стягнути ці збитки в подальшому із них.

До суду надали складені акти за результатами перевірок, дані слідства та супроводжуючі документи по слідству.

Розглянувши наведені факти та докази, суд позов задовольнив повністю. Долинський лісгосп зобов’язали сплатити до бюджету Компаніївської громади 198 511 гривень і до бюджету Аджамської громади – 9 275 гривень.
А також лісгосп повинен сплатити 3 116 гривень судового збору.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.