Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Вода
  • На Донеччині збираються реконструювати водогони, що забезпечує питною водою 3,9 млн жителів Сходу України

На Донеччині збираються реконструювати водогони, що забезпечує питною водою 3,9 млн жителів Сходу України

У ТЕО будуть передбачені заходи, спрямовані на енергоефективність

1 хв на прочитання08 Січня 2022, 11:00
Поділитись:

Проєкт USAID “Економічна підтримка Східної України” розпочав готувати техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) для модернізації потужностей компанії “Вода Донбасу”. Про це йдеться на офіційній сторінці проєкту у Facebook.

Наявність ТЕО дозволить компанії “Вода Донбасу” залучити міжнародні фінансові установи до проведення робіт з модернізації водогонів та інших інфраструктурних об’єктів. У ТЕО будуть передбачені  заходи, спрямовані на енергоефективність, зменшення витоків та підвищення надійності постачання води для жителів та підприємств Донецької області.

ТЕО розроблятиме підрядник Проєкту USAID - інжинірингова компанія “CDM-інжиніринг”. Цей документ буде готовим не раніше, як за 8 місяців. Крім фахівців “CDM-інжиніринг” та “Води Донбасу”, над ним працюватимуть спеціалісти Донецької облдержадміністрації та головного офісу Європейського інвестиційного банку.

Вода Донбасу – найбільше комунальне підприємство у Європі, яке забезпечує питною водою 3,9 мільйона жителів Сходу України. Зараз його потужності розділені: частина перебуває на підконтрольній Україні території, частина – на тимчасово окупованій. Це ускладнює розробку ТЕО і подальшу модернізацію мереж, адже банк готовий фінансувати лише ті інфраструктурні об’єкти, що розташовані на території України.

При розробці ТЕО мають бути враховані вплив на екологію, економічний та соціальний ефект, вплив на громади, де проходять комунікації.

За попередніми підрахунками, модернізація може коштувати 1 мільярд доларів.

До слова, в Україні з'явиться ще один національний природний парк.


 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.