Догори
Дати відгук

На Дніпровщині бізнесмен отруїв землю та воду, а місцева влада ігнорує екологічне лихо (відео)

Люди у розпачі та бояться пити воду зі свердловин

2 хв на прочитання30 Жовтня 2020, 22:58
Поділитись:

В Дніпропетровській області 20-тисячне місто Підгородне під загрозою масового отруєння через приватного підприємця. Місцевий бізнесмен висипав на власній земельній ділянці тонни токсичних відходів. Потім він зник, а люди залишилися з бідою сам на сам. Повідомляє "ТСН".

"Це – місцевий Чорнобиль", - каже містянин Василь Пімахов.

Коли екскаватор розрив могильник з відходами, жителі встигли взяти зразок на експертизу. Виявилося – там купа важких металів у смертельно небезпечній концентрації, запевняє екологічний аудитор.

"Більше одиниці не має бути. А ми маємо тисячі та десятки гранично допустимих концентрацій", - сказав екологічний аудитор Григорій Шматков.

Найгірше — отрута потрапляє в ґрунт. А в місті немає централізованого водопостачання, тож люди користуються свердловинами та колодязями. І тепер вони бояться пити воду.

Хоча є результати незалежної експертизи про небезпеку цих відходів, рятувальники вивозити їх не поспішають. Бо чекають, поки свою експертизу проведе поліція. І навіть після цього міська рада має ще знайти фірму з необхідною ліцензією для вивезення хімікатів. У рятувальників такої ліцензії немає.

Обласна влада без втручання міської, вплинути на ситуацію, запевняє — не може. Погрожує підприємцю штрафом.

Міській раді не до екологічного лиха, бо всі займаються виборами. Голова взагалі не відповідає ні на телефонні дзвінки, ані на запит, який відправили журналісти ще два тижні тому.

Поки міська влада відмовчується, а ДСНСники шукають, на кого скинути проблему, в поліції заявляють — особа, яка забруднює довкілля, – не встановлена. Жителі — ошелешені. І щоб їх почули, заявляють, що готові перекривати дороги.

Тим часом убиває тіло і мозок: чим небезпечний свинець та як уряд планує нас захистити.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.