Догори
Дати відгук

"На черзі 2 небезпечних хвороби": вчений розповів про загрозу після підриву Каховської ГЕС

За словами Михайла Яцюка, риба і залишки біоорганізмів потрапили на заплаву.

1 хв на прочитання08 Червня 2023, 09:15
Поділитись:

Директор Інституту водних проблем та меліорації Національної академії аграрних наук Михайло Яцю розповів, що через підрив окупантами дамби Каховської ГЕС з'явився дуже високий ризик поширення інфекційних захворювань.

"Вода, яка зійшла з водосховища - вона наситилася хімічним і токсичним забрудненням, важкими металами. Ці площі з екологічної точки зору забруднені. Рівень забруднення можна буде визначити шляхом лабораторного моніторингу після того, як вода зійде. Є багато засобів для очищення, але потрібно розуміти, що там активна зона бойових дій і є проблеми з доступом. Є ще одна величезна проблема - забруднюються підземні води, споживані місцевим населенням", - розповів Михайло Яцюк.

За його словами, є висока ймовірність того, що урожай на затоплених і підтоплених територіях теж вже забруднений.

Крім цього фахівець звертає увагу на те, що наслідком підриву дамби може бути забруднення Чорного моря, в тому числі - поблизу Одеси.

"З водосховища вже витекло 2,5 мільярда кубічних метрів води, в найближчі дні буде ще витікати. Тобто буде забруднення Чорного моря. Враховуючи напрямок руху, буде забруднюватися Одеське Причорномор'я. Ми це побачимо візуально. Однозначно буде забруднення нафтопродуктами, це означає, що будуть відповідні плями. Але є і група важких металів, токсичних речовин, які візуально побачити неможливо тільки під час лабораторного дослідження", - говорить Михайло Яцюк, пише ТСН.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.