Догори
Дати відгук

На Черкащині медики будуть голодувати (відео)

Їм третій місяць не платять нормально зарплату й вони вийшли на безстрокову акцію протесту

2 хв на прочитання27 Липня 2020, 21:58
Фото Суспільне Фото Суспільне
Поділитись:

На безстрокову акцію протесту вийшли медики в Смілі у Черкаській області. Зі слів виконувачки обов’язків директора міської поліклініки Валентини Покотиленко, третій місяць персонал цього та ще двох закладів не доплачують зарплати, бо місцева влада й депутати не ухвалюють рішення про дофінансування. Повідомляє Суспільне.

Місяць тому медики вже збиралися на мітинг, але ситуація не змінилася. За словами протестувальників, коштів на проживання у них немає – у травні та червні отримали по 800 грн, у липні – 1700. У міській поліклініці 20 працівників звільнилися, а ще 67 медиків написали заяви.

За словами виконувачки обов’язків директора міської поліклініки Валентини Покотиленко, з першого квітня, згідно з другим етапом реформи, медзаклади перейшли на нові умови фінансування. Однак грошей, які спрямовує Нацслужба здоров’я на зарплату персоналу бракує.

Дофінансувати галузь повинні з місцевого бюджету. За словами депутата Віктора Лихолая, сесія збиралася неодноразово. Депутати проголосували за виплати, проте міський голова Олексій Цибко досі не підписав рішення.

Зі слів виконувача обов’язків начальника міського відділу охорони здоров’я Сергія Юрчика, заборгованість перед протестувальниками зросла до 3 мільйонів гривень.

"Навіть позитивне рішення на користь медиків ситуацію врятує не надовго, бо проблема глобальніша. Дефіцит коштів до кінця року близько 20 млн. Без реформування структури загальної охорони здоров’я Сміли навіть після виплати зарплат ситуація не зміниться", – зазначив Сергій Юрчик.

Медики збираються відстоювати свої права стільки, скільки цього буде потрібно, готові навіть голодувати.

Зі слів виконувача обов’язків керівника Центру первинної медико-санітарної допомоги Сміли Максима Журавля, участь в акції взяли дві сотні осіб.  

Тим часом, на круглому столі «120 днів реформи», експерти розповіли, що відбувається у фтизіатрії та психіатрії.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.