Догори
Дати відгук

На Буковині лісівники розводять фазанів

У планах лісівників - відновити популяцію фазанів, яка була тут 30 років тому.

2 хв на прочитання21 Травня 2020, 14:22
pixabay pixabay
Поділитись:

У Романковецькому лісництві  розводять фазанів - з метою збільшення популяції. Так,  минулого року лісівники Сокирянщини для розведення закупили 40 фазанів у Вінницькій області. При цьому, вибрали два види – фазана румунського і звичайного.

Як повідомляє Чернівецьке облуправління лісомисливського господарства на сторінці у Facebook, ці птахи живуть до 10 років, але в природі, через лисиць, диких кішок, а, іноді, і мисливців – гинуть раніше. Тим часом, фазани приносять чималу користь. Вони поїдають молодих мишей, комах, які заражають природу.

Днями 10 пташенят фазана звичайного отримала Сокирянська інкубаторна станція - це перша партія цьогорічного поповнення, відтак щотижня лісівники надають свіжі яйця для виведення мисливської птиці.

Фото: facebook Чернівецького ОУЛМГ

«Фазанів доглядати набагато важче, аніж домашніх курей, качок, гусей. Ми виховуємо мисливських птиць від яєць - до пташок. У природі самка фазана несе 18–20 яєць. А у нас може знести до 70 за сезон. Навесні, коли птахи знесли яйця, забираємо їх та ставимо до інкубатора. Пташенят, які щойно з’явилися на світ, ми відразу переносимо під лампу, постійно обігріваємо. Далі продовжується процес їх «виховання». І знову клопоти – нагодувати, напоїти малечу, дати ліки, антибіотики, вітаміни. Спостерігати чи здорові, чи не захворілі. Та безперервно доглядати, доки птаху не буде три-чотири місяці ", - розповів лісничий Романковецького лісництва Микола Дущак.

Фото: facebook Чернівецького ОУЛМГ

Вже першої осені у Романковецькому фазанаріумі, крім дорослих птахів, налічувалось і 140 штук молодняка, частину якого реалізували мисливським господарствам, а близько 100 птиць випустили на угіддях Сокирянського держлісгоспу.

У планах лісівників - відновити популяцію фазанів, яка була тут 30 років тому.

Як відомо, цьогоріч на природоохоронні заходи у Держбюджеті закладено лише 16,5 млн.грн, що у 65 разів менше, ніж торік.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.