Догори
Дати відгук

Микола Злочевський купує три українські газові компанії

1 хв на прочитання18 Червня 2020, 22:33
Фото РБК-Україна Фото РБК-Україна
Поділитись:

Колишній міністр екології Микола Злочевський 29 травня став офіційним бенефіціарним власником компанії "Гео Інвест Груп". Про це свідчать дані Єдиного держреєстру юридичних осіб, повідомляє enkorr.

За чотири місяці до даної угоди компанія "Гео Інвест Груп" без аукціону отримала ліцензію на розробку Бахраноско-Подільської нафтогазоносної площі (229 кв. км) в Полтавській області строком на 20 років.

Контроль над "Гео Інвест Груп" був встановлений через нову компанію Миколи Злочевського - Systemoil Energy CY Limited, зареєстровану на Кіпрі в січні 2020 року. Це був перший газодобувний актив в Україні, оформлений на цю фірму.

Крім того, 18 червня Антимонопольний комітет розглянув заявку Systemoil Energy CY Limited Злочевського на можливість придбання контролю над ще двома газодобувними компаніями - "Альба Ресурс" та "Міроновкастроймонтаж". Рішення АМКУ поки що не оприлюднив. 

АМКУ повинен дати попередні висновки, чи потрібно покупцеві отримувати дозвіл антимонопольного відомства для встановлення контролю над компаніями. Ці компанії володіють ліцензіями на розробку Південно-Медведівської й Південно-Хрестищенской площ відповідно, які вони отримали у 2011 році.

Компанія "Альба Ресурс" контролюється кіпрською "Дафресіон Сервісіз Лтд", "Міроновкастроймонтаж" - компанією "Діморено Венчерз Лтд".

Раніше Burisma Злочевського придбала колишні активи Cadogan Ukraine: компанії "ПК Газдобыча" і "Астроінвест Україна", угоди по яких були закриті в грудні 2019 року та лютому 2020 року відповідно.

У травні 2020 року Burisma стала власником сейсморозвідувальної компанії "Геоюніт".  

Нагадаємо, в Україні зменшується видобуток газу.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.