Догори
Дати відгук

Міжнародна торгівля овочами та фруктами може знизитись більш як на третину

Всесвітнє поширення коронавірусу суттєво вплинуло на міжнародну торгівлю плодоовочевою продукцією. Прогнозують, що в 2020 році зниження торгівлі овочами та фруктами перевищить 30%.

2 хв на прочитання17 Квітня 2020, 22:32
pixabay pixabay
Поділитись:

Прогнозують, що в 2020 році зниження торгівлі овочами та фруктами перевищить 30%. Таку думку висловив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак,  пише  seeds .

За словами експерта, розповсюдження коронавірусу спровокувало суттєве зниження цін на енергоносії, що в свою чергу істотно впливає на плодоовочеву галузь. Значна частина споживання овочів та фруктів в дорогому сегменті відбувається в тих країнах, які є багатими на енергоресурси. Відповідно такі країни багато експортують, багато заробляють і відповідно багато імпортують продуктів харчування.

"Тому зниження вартості енергоносіїв практично завжди негативно впливає на плодоовочевий сегмент. Плодоовочівництво – це сегмент тієї продукції, яка не є продукцією першої необхідності і коштує достатньо дорого. І якщо ми бачимо зниження доходів населення в багатьох країнах – це означає, що знижується і споживання некритичної для людей продукції”, – пояснює Андрій Ярмак.

Ще одним негативним фактором експерт називає так званий реверс глобалізації. “Зараз всі ідеально налагоджені механізми міжнародної торгівлі виявилися згорнутими, адже в значний мірі багато країн почали захищатися, відмовляючись від імпорту та експерту. За таких умов може виникнути ситуації, коли ціни на окремі види продукції в одній країні можуть суттєво зрости, а в інший країні ця продукція просто утилізується”, – зазначай Андрій Ярмак.

Також в Україні змінюються канали розподілу продукції. Оптові ринки, через які реалізовувалось близько 90% свіжих ягід зараз закриті. З однієї сторони споживачі не мають змогу купити продукцію, а з іншої сторони, багато фермерів просто не спроможні її реалізувати. Таким чином, в цьому сезоні ціни на деяку продукцію можуть виявитися катастрофічно високими на рівні споживачів і в той же час, катастрофічно низькими на рівні виробників.

Варто також зазначити, що суттєвою проблемою для українських експортерів ягід може стати питання логістики. Якщо до початку сезону експорт не буде відновлено, вітчизняні виробники матимуть проблеми з реалізацією своєї продукції.  

Раніше GreenPost  писав, що світова пандемія коронавірусу COVID-19 та карантинні обмеження у всьому світі призвели до скорочення експорту яблук з України на 38%

Нагадаємо, Євросоюзу пропонують перевести 20% АПК на органічне виробництво.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Агро
Більше з GreenPost
Зображення згенеровано ШІ
«Нівелює всі мільярдні вкладення у боротьбу з кліматичною кризою»: екологічний вимір російсько-українського протистояння
1 хв на прочитання46 хвилин тому
Фото ілюстративне
Скандал із закупівлями масок у пандемію: суд може коштувати уряду ФРН мільярди
2 хв на прочитаннягодина тому
Чим снідати Рівень холестерину Корисні продукти Сніданки
Названо три продукти на сніданок, які допоможуть знизити рівень холестерину
2 хв на прочитання2 години тому
Вживання кориці Дослідження вчених Корисні спеції
Вживання кориці завдає несподіваного впливу на мозок: дослідження вчених
1 хв на прочитанняВчора
Фототоксичність можна оцінити вдома: поради від хіміка
3 хв на прочитанняВчора
Майже кожна третя водойма України забруднена – Віктор Ляшко
1 хв на прочитанняВчора
ВООЗ попереджає: «Оземпік» може виявитися підробним
3 хв на прочитанняВчора
Джипінг у заповідних зонах скоро буде під забороною: ухвалено законопроєкт для збереження природно-заповідного фонду
2 хв на прочитанняВчора