Догори
Дати відгук

Міська влада перевірила пост моніторингу повітря у Дарницькому районі

За міжнародними стандартами на місто з населенням шість мільйонів має бути щонайменше 13 таких постів.

2 хв на прочитання18 Березня 2021, 11:22
Міська влада перевірила пост моніторингу повітря в Дарницькому районі Міська влада перевірила пост моніторингу повітря в Дарницькому районі
Поділитись:

Посадовці  відвідали один із нових постів спостереження за станом атмосферного повітря, який розташовано в Дарницькому районі на вулиці Вербицького, 26.

«У Києві розпочали встановлювати сучасну систему, яка  якісно та системно автоматично моніторитиме якість повітря. Перші два пости, що вже встановили, працюють в Дарницькому та Дніпровському районах міста. Сьогодні ми перевіряємо роботу одного з них»,зазначив Віталій Кличко.

Пости обладнані сучасними аналізаторами для визначення концентрації в атмосферному повітрі таких шкідливих речовин, як оксид вуглецю, діоксид сірки, оксиди азоту, зважені частки, формальдегід тощо. Тепер за даними якості повітря з цих постів можна слідкувати в режимі реального часу на онлайн-мапі. 

За міжнародними стандартами на місто з населенням шість мільйонів має бути щонайменше 13 таких постів. Тож міська влада має намір продовжити розбудову системи автоматичного моніторингу та до кінця року встановити ще три подібні на правому березі.

«Поки місто має два таких пости моніторингу. Ще три плануємо встановити до кінця цього року. Наразі Управління екології та природних ресурсів міськдержадміністрації напрацьовує план розвитку системи моніторингу та поетапного встановлення таких постів у всіх районах столиці. Києву потрібна власна стратегія поліпшення екологічної ситуації, яка брала б до уваги всі сфери життєдіяльності міста, що впливають на стан повітря — транспорт, діяльність промислових підприємств, озеленення та інші», — наголосив Віталій Кличко.

Управління екології та природних ресурсів міськдержадміністрації також розпочало попередні перемовини з передачі даних про якість атмосферного повітря з уже встановлених постів у систему індексу якості повітря Європейського екологічного агентства.

Довідково: Історично в Києві якість атмосферного повітря багато років поспіль вимірювалася Українським гідрометцентром — у 16 різних точках міста чотири рази на добу проводяться забори проб повітря і лабораторним методом визначається рівень забруднення. Однак ці дані корисні лише для аналізу у певному часовому проміжку та за ними не можна було слідкувати в режимі онлайн.

До слова, українські екологічні експерти склали для Міндовкілля дорожню карту.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
 Pixabay
За вихідні у центрах масової вакцинації щепили від COVID-19 понад 31,3 тисячі громадян
1 хв на прочитання2 години тому
Фото: pravda.if.ua
Всесвітній день донора крові: як підготуватися до кровоздачі та протипоказання (відео)
3 хв на прочитання3 години тому
Медики
Медики збираються страйкувати, якщо їхніх вимог не буде виконано
3 хв на прочитання4 години тому
Коронавірус, інфекційне відділення
За добу в Україні зафіксовано всього 420 випадків захворювання на COVID-19 
1 хв на прочитання5 годин тому
Замість Pfizer київських освітян щеплюють простроченою вакциною від дифтерії та правця — юрист
3 хв на прочитання5 годин тому
«Якби кава справді вбивала, її би не пили»: лікар розповідає, як пити каву з користю для здоров’я
3 хв на прочитання7 годин тому
Психологи назвали захоплення, які допомагають людям стати розумнішими
1 хв на прочитання7 годин тому
Вчені пояснили, хто має більше шансів бути щасливим
1 хв на прочитанняВчора