Догори
Дати відгук

Мінінфраструктури хоче стимулювати використання водневого транспорту

Водневі автівки є екологічними, адже мають нульовий рівень викидів вуглецю

1 хв на прочитання21 Липня 2021, 17:23
Главком Главком
Поділитись:

У Міністерстві інфраструктури розробили проєкт наказу, який дозволить запровадити імпорт водневих автомобілів та стимулюватиме їхнє виробництво в Україні – це може бути поштовхом для розвитку водневих технологій. Про це повідомляє пресслужба Мінінфраструктури.

Проєкт наказу також передбачає відтермінування до 2025 року деяких вимог відповідності конструкції колісних транспортних засобів щодо ременів безпеки, пристроїв освітлення та світлової сигналізації, дзеркал заднього виду тощо. Це пов’язано із попереднім перенесенням впровадження стандартів ЄВРО-6 Верховною Радою. 

Як пояснили у відомстві, відтермінування вимог запроваджене для підтримки національних виробників, імпортерів, дилерів та споживачів від подорожчання виробництва та кінцевої вартості автомобілів.

Щодо водневого транспорту, в уряді сподіваються, що його розвиток стане поштовхом для розвитку водневих технологій.

"На сьогодні в Україні відсутні вимоги до водневого транспорту. Йдеться про електричні транспортні засоби на водневих паливних елементах, які працюють на стисненому водні. Проєкт наказу покращує нормативно-правову базу галузі, включаючи 134-те та 146-те Правила Європейської Економічної Комісії ООН", – коментують у відомстві.

У Мінінфраструктури зауважують, що водневі автівки є екологічними, адже мають нульовий рівень викидів вуглецю. Збільшення кількості таких транспортних засобів знизить рівень негативного впливу на довкілля.

Нагадаємо, що Україна приєднається до акумуляторного і водневого альянсів ЄС.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго