Догори
Дати відгук

"Метінвест" прозвітував про масштабну перемогу: жодна труба аглофабрики ім. Ілліча вже не димить

Головний забруднювач Маріуполя стверджує, що завершив наймасштабніший екологічний проект в історії України

2 хв на прочитання16 Грудня 2020, 18:35
Фото з відкритих джерел Фото з відкритих джерел
Поділитись:

Газоочисні споруди аглофабрики ММК імені Ілліча відтепер не труїтимуть мешканців Маріуполя та не забруднюватимуть довкілля.

Про це стало відомо з  повідомлення прес-служби  "Метінвесту",  гірничо-металургійна компанії, що володіє 24 підприємствами в Україні, Європі та США й здійснює видобування руди та вугілля, виробництво коксу, виплавку сталі та виробництво плоского, сортового й фасонного прокату, виготовлення труб великого діаметра та іншої продукції. 

Один з найбільших забруднювачів  Маріуполя стверджує, що завершив наймасштабніший екологічний проект в історії України  — реконструкцію аглофабрики ММК імені Ілліча. 

У повідомленні компанії ідеться про те, що  на аглофабрику доводилося 80% всіх викидів підприємства і до 40% викидів пилу в Маріуполі. А також, що  компанія зробила все можливе, щоб забезпечити реалізацію цього проекту в заявлені терміни.

"Сьогодні жодна труба аглофабрики не димить. А рівень викидів приведено до європейських стандартів. Після поетапного введення в експлуатацію всіх нових фільтрів викиди пилу зменшаться на 90%, викиди сірки - на 46%. В цілому ж, завдяки проекту реконструкції очисних споруд аглофабрики, викиди пилу в Маріуполі скоротяться на третину", - пишаються в "Метінвесті"

Роботи тривали  7 років і коштували компанії понад 160 млн доларів.

"Ні криза, ні коронавірус не завадили нам виконати реконструкцію в обіцяні терміни. Я вдячний всім, хто працював над цією, без перебільшення, історичною модернізацією всі ці роки. Тепер аглофабрика на комбінаті імені Ілліча не тільки найбільша в Європі, але ще й найекологічніша і сучасна", - зазначив гендиректор  групи "Метінвест" Юрій Риженков.

Для тих, хто не знає,  аглофабрика ММК імені Ілліча - найбільша в Європі, максимальний обсяг виробництва аглофабрики - понад 13 млн тонн агломерату в рік.  Основна продукція комбінату – плоский прокат з вуглецевих, низьколегованих і легованих сталей різного призначення.  

У 2018 році Маріупольський МК ім. Ілліча, розташований в Маріуполі, очолив рейтинг підприємств-забруднювачів повітря в Україні. 

У 2019 році    у рейтингу «ТОП-100 найбільших підприємств-забруднювачів», складеному Мінекоенерго, аглофабрика ММК імені Ілліча очолила 10-ка найбільших забруднювачів по викидах в атмосферне повітря.

Відомо, Міндовкілля дало Президенту України  не ті показники для міжнародної доповіді по клімату.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.