Догори
Дати відгук

Відмовляють у госпіталізації з коронавірусом: куди звертатися

Про будь-яке порушення протоколів лікування пацієнтів радять повідомляти за номерами “гарячої” лінії.

1 хв на прочитання05 Жовтня 2020, 12:10
Фото: pixabay.com Фото: pixabay.com
Поділитись:

Якщо медики не хочуть госпіталізувати пацієнта з ознаками захворювання на COVID-19 або інакше порушують його права, необхідно зателефонувати на “гарячу” лінію та розповісти про порушення. Це на щоденному брифінгу порадив Міністр охорони здоров'я Максим Степанов

“Якщо медичні працівники порушують стандарт надання допомоги при COVID-19, необхідно звертатися на гарячі лінії органів місцевого самоврядування або департаментів охорони здоров’я та повідомляти про такі порушення. Також існує гаряча лінія у МОЗ. Це допоможе своєчасно реагувати на подібні випадки для збереження здоров’я пацієнтів”, - сказав Степанов.

Також очільник МОЗ дав поради та настанови українцям, які захворіли на коронавірус.

Найперше таким хворим потрібно звернутися сімейного лікаря. Медик вислухає скарги, оцінить симптоми та за необхідності направить до пацієнта мобільну бригаду, яка візьме матеріал для ПЛР-тесту.

Залежно від отриманих у лабораторії результатів дослідження сімейний лікар направить хворого на госпіталізацію до лікарні або ж порадить залишатися на самоізоляції протягом 14 днів.

Утім, зауважив Степанов, якщо у людини температура тіла піднялася вище 38 градусів та їй стало складно дихати, необхідно телефонувати за номером 103.

Додамо, що Максим Степанов озвучив невтішний для України прогноз: уже цього тижня щодня коронавірусом можуть інфікуватися 5 тисяч українців

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost