Догори
Дати відгук

Медики розповіли, як розпізнати знижену активність щитоподібної залози

Щитоподібна залоза несе відповідальність за отримання енергії клітинами організму людини.

1 хв на прочитання09 Липня 2021, 06:50
Щитоподібна залоза: як зрозуміти, що з нею не все гаразд. Щитоподібна залоза: як зрозуміти, що з нею не все гаразд.
Поділитись:

Лікарі розповіли про ознаки, за якими можна визначити знижену активність щитоподібної залози. Згідно з твердженням медиків, найчастіше симптоми можуть приписувати іншим хворобам.

За що відповідає щитовидка

Щитоподібна залоза несе відповідальність за отримання енергії клітинами організму людини.

Вона задіяна в більшості метаболічних процесів. Внаслідок порушення функціонування залози з вироблення тиреоїдних гормонів тироксину (Т4) та трийодтироніну (Т3) виникає проблема з енергетичним обміном, гальмуються метаболічні функції.

Якщо не виявити проблеми з роботою щитоподібної залози своєчасно, то можна спровокувати вторинні ознаки, наприклад, високий артеріальний тиск, безпліддя.

Ознаки зниженої активності залози

У людей із гіпотиреозом формується низький рівень гормонів. Найчастіше це проявляється у безпричинній втомі, підвищеній мерзлякуватості, збільшенні ваги, повільному пульсі, сухій шкірі, ламких волоссі, схильності до набряків, затримці води в тілі, запорах, газах, складнощах із концентрацією уваги, депресивному стані.

Негативні ознаки посилюються з перебігом захворювання — гіпотиреоз, який не виявлено та який не коригується, здатний провокувати зниження функціонування щитоподібної залози. Проблема часто може бути виявлена в жінок.

Також на роботу щитоподібної залози може впливати діабет 1-го і 2-го типів, аутоімунні хвороби.

Важливо звертати увагу на вік і генетику. Люди старше 60 років повинні постійно проходити перевірку показників гормонів щитоподібної залози.

До слова, дієтолог назвала доступні продукти, які захищають нирки від токсинів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.