Догори
Дати відгук

Любителям ходити без шапки взимку: які хвороби загрожують таким людям

При хронічному отиті, гаймориті, ларингіті і інших хворобах носоглотки і вушної полоси, ходити без шапки взимку може бути небезпечно.

2 хв на прочитання08 Грудня 2020, 18:15
Поділитись:

Одним не подобається, як псується зачіска, інші незадоволені своїм зовнішнім виглядом в шапці, а треті вважають, що це не стильно. А от лікарі впевнені, що  ходити без шапки взимку може бути небезпечно для здоров'я.  

Менінгіт

Багато хто переконаний, що відсутність шапки взимку призведе до менінгіту. Але це не доведено вченими. Менінгіт є інфекційним захворюванням - запаленням оболонки головного мозку, яке розвивається внаслідок  бактеріальної, вірусної або грибкової інфекції. Зазвичай вона передається повітряно-крапельним шляхом. Причому носій інфекції може не здогадуватися про наявність захворювання. Від менінгіту краще врятує вакцинація, а не тепла шапка.

Переохолодження

Однак любителі гуляти без шапки взимку можуть натрапити на переохолодження. Через це можливе зниження імунітету, а ймовірність заразитися вірусом або інфекцією буде підвищена. Через непокриту голову втрачається частина тепла. Людина починає відчувати неприємні відчуття, дискомфорт. Сильно страждають вуха, так як у них немає жирової клітковини. Їх легко обморозити.

При хронічному отиті, гаймориті, ларингіті і інших хворобах носоглотки і вушної полоси, ходити без шапки взимку може бути небезпечно.  Нерідко люди відчувають, як стріляє в вухах. Тому слід відразу опинитися в теплому приміщенні, щоб не зіткнутися з більш серйозними ускладненнями.  

Головні болі

Можливий головний біль при ходінні по вулиці взимку без шапки, який утворюється внаслідок холодових стимулів.  В даному випадку важливо опинитися в теплі якомога швидше.

Але ситуація може загостритися, якщо ви страждаєте від мігрені. Холод провокує напади. 

Кон'юнктивіт

Це захворювання може виникнути як ускладнення застуди голови. Супроводжується почервонінням очей, сверблячкою, запаленням рогової оболонки. Симптоми провокуються за рахунок дії повітря і вітру. Також причиною можуть бути особливості імунної реакції пацієнта. В цьому випадку допоможе головний убір і шарф взимку, щоб запобігти переохолодженню.

Пролеми з волоссям

Холод порушує кровопостачання і живлення волосяних цибулин. Тому шапка буде відмінним способом захистити волосся. Інакше воно стане тьмяним , крихким .

При цьому можливий і зворотний ефект. Шкіра під шапкою стане надмірно сухою, з'явиться лупа. Тому не варто носити шапку з синтетичних матеріалів через створення парникового ефекту. 

Відомо, у яких продуктах міститься вітамін А і як заповнити його дефіцит. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.