Догори
Дати відгук

Лікарі розповіли, чи можна запивати пігулки чаєм

У популярному напої є особливі речовини

2 хв на прочитання28 Вересня 2022, 17:23
Поділитись:

Користь чаю не підлягає жодним сумнівам. Ароматний бадьорий напій має масу корисних речовин, які благотворно впливають на організм. Однак у поєднанні з деякими лікарськими препаратами може знижувати їхню ефективність.

У чорному та зеленому чаї є речовини, які можуть уповільнювати процес всмоктування лікарських речовин у кров чи, навпаки, посилювати їх, викликаючи небажані побічні дії.

Кофеїн – один із найвідоміших компонентів чаю. Він має стимулюючу дію, допомагає підвищити увагу та концентрацію. Однак надмірне вживання напою, разом з ліками, які можуть містити кофеїн, може призвести до безсоння, підвищення артеріального тиску, головного болю та проблем зі шлунком.

Флавоноїди у чаї – це речовини, які надають напою його неповторний аромат. Вони можуть мати протигрибкову та антибактеріальну дію і бути корисними у профілактиці серцево-судинних захворювань, запобігати розвитку карієсу.

Які препарати не варто запивати чаєм

Препарати для лікування серцево-судинної системи

Зелений чай містить вітамін К, здатний знижувати ефективність медикаментів для серця. Їх потрібно запивати виключно водою.

Також не варто поєднувати вживання чаю із препаратами для профілактики тромбозу. Людям з підвищеним тиском варто обережно поєднувати ліки з напоями. Чай відомий своїми здібностями швидко підвищувати тиск, тому гіпертонікам варто бути акуратними.

Препарати заліза

Залізовмісні препарати також потрібно записати водою. Чай погіршує засвоюваність цього мікроелемента. А ось прийом ліків разом з апельсиновим соком здатний зміцнити ефект.

Антидепресанти

Кофеїн у складі чаю може зводити нанівець дію седативних препаратів та спровокувати розвиток нервозності та збільшити тривожність. У деяких випадках чай може посилювати властивості препаратів, проте краще відмовитись від прийому чаю з ліками від депресії.

Раніше ми писали: Як збити температуру в домашніх умовах без жарознижувальних засобів 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.