Догори
Дати відгук

Лікар розповіла, як визначити погану родимку

Та коли треба бити на сполох

1 хв на прочитання31 Жовтня 2020, 07:55
Поділитись:

Небезпечні родимки на тілі можуть бути раком шкіри. Але такі утворення зовні часто схожі на звичайну родимку, тому багато хто звертається до лікаря надто пізно. Як зрозуміти, звичайна у вас родимка чи варто турбуватися, розповіла дерматоонколог Світлана Дячук. Повідомляє Clutch.

"Пухлини шкіри сьогодні не рідкість. Головна проблема в тому, що родимки й рак шкіри дуже схожі зовні. Також пухлини шкіри, навіть найбільш небезпечні, ніяк не турбують, не болять, не сверблять, людина чудово себе почуває", - говорить Світлана.

Небезпечна родимка буде виділятися на загальному тлі ваших звичайних родимок. Тобто, серед всіх пігментів, небезпечне утворення буде виглядати по-іншому. Це ще називають синдромом "гидкого каченяти". І він, кажуть дерматоонкологи, є одним з головних способів самодіагностики.

Дячук рекомендує всі родимки, які здалися вам підозрілими, обов'язково перевіряти

Частина злоякісних пухлин досить швидко зростає. У такої "плями" може з'являтися і нерівний край, і кілька кольорів. Є таке відоме "правило ABCD", згідно з яким оцінюють родимки за різними критеріями: А — асиметрія пігментної плями, В — нерівність країв, С — нерівномірність забарвлення, D — діаметр більш як 6 мм.

Цікаво, що багато хороших родимок теж можуть підпадати під це правило. Так що не поспішайте ставити собі діагноз, якщо родимка викликала у вас підозру. Щоб точно переконатися, сходіть на огляд і здайте необхідні аналізи.

Нагадаємо, ми розповідали про ТОП-7 тривожних симптомів хворих нирок, які можна не помітити.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.