Догори
Дати відгук

Лікар Комаровський розповів, як легко та недорого зробити антисептик вдома (відео)

2 хв на прочитання08 Жовтня 2020, 06:55
Поділитись:

 

У час, коли щодня кількість нових хворих на COVID-19 рахується тисячами, а у транспорті та громадських місцях постійно порушуються карантинні правила, врятувати від вірусу може не тільки маска, а й антисептик. Але його не завжди можна купити в кожній аптеці й по нормальній ціні.

Тому відомий лікар та телеведучий Євген Комаровський розповів, як приготувати дезінфікуючий засіб своїми руками. 

Виготовлення власного антисептика вимагає компонентів, які легко дістати. Єдиний інгредієнт, який буде не так просто купити це спирт. Решту ж речовин легко придбати в будь-якій аптеці — перекис водню і гліцерин. Також буде потрібна вода.

Перш за все, в попередньо вимиту і висушену ємність необхідно помістити 240 мл спирту, з точністю до 5 мл. Для цього можна використовувати склянку, ємність якої 200 мл, а решту рідини можна додати за допомогою великого шприца. Важливо, щоб спирт був максимальної концентрації, і в кінцевому розчині його частка становила не менше 65%.

Після спирту в ємність необхідно додати 15 мл перекису водню концентрацією 3%. Слідом в отриманий розчин додається 5 мл гліцерину. Завершує приготування санітайзера додавання 60 мілілітрів води. Після цього суміш треба перемішати.

Комаровський підкреслив, що деякі експерти рекомендують дати отриманому розчину постояти дві доби, особисто він вважає, що в цьому нема потреби й виготовлений антисептик відразу ж готовий до застосування. Необхідно тільки розлити у флакони або в пляшечки з розбризкувачем.

Такий саморобний санітайзер можна використовувати як для дезінфекції рук, так і поверхонь в будинку.  

Вчені розповіли, як можна підвищить імунітет під час епідемії COVID-19 й ще при цьому продовжить молодість.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.