Догори
Дати відгук

Лами можуть врятувати світ від коронавірусу — дослідження

Речовину можна буде застосовувати у вигляді простого назального спрею.

1 хв на прочитання23 Вересня 2021, 09:25
 Тест на ковід
Тест на ковід
Поділитись:

Науковці Англії випробовують ліки від коронавірусу, виготовлені на основі крові лами. Наразі вже відомо, що  вони показали «значний потенціал» у клінічних випробуваннях: ліки зроблені з «нанотіл» — невеликих, простіших версій антитіл, які лами та верблюди виробляють природним шляхом у відповідь на інфекцію, пише bbc.com.

Професор Джеймс Нейсміт, який є директором та одним із провідних дослідників Інституту Розалінд Франклін в Оксфордширі, пояснив, що заражені коронавірусом гризуни, яких лікували новим назальним спреєм, повністю видужали протягом шести днів.

Нанотіла, які виробили дослідники за допомогою імунної системи лами, зв'язуються з вірусом особливо міцно. Відомо, що ламу  вакцинували крихітним неінфекційним шматочком вірусного білка і таким чином стимулювали її імунну систему виробляти особливі молекули. Потім вчені ретельно відібрали й очистили найпотужніші нанотіла зі зразка крові лами — ті, що найбільше відповідали вірусному білку, як ключ, який найкраще підходить до певного замка.

Після того, як терапію випробують на людях, речовину можна буде застосовувати у вигляді простого назального спрею — для лікування та навіть запобігання інфекції, кажуть науковці.

До слова, для вчителів і держслужбовців вакцинація буде обов'язковою, за підробку COVІD-сертифікату — штраф 170 тисяч грн, — рішення Кабміну.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.