Четвер, 01 Жовтня 2020
Догори
Дати відгук

Криворіжські шахтарі прийшли під Раду, безстроково

2 хв на прочитання15 Вересня 2020, 15:06 154
Фото Укрінформ Фото Укрінформ
Поділитись:

Делегація шахтарів Криворізького залізорудного комбінату продовжить протест у столиці, про це голова Конфедерації вільних профспілок України та Незалежної профспілки гірників Михайло Волинець повідомив у Фейсбуці.

Мітингарі записали відповідне відео-звернення до небайдужих, з проханням підтримати протест. А також пояснили, що змушує їх розгортати масштабну акцію.

“Делегація від гірників Кривого Рогу прийняла рішення залишитися та продовжити протест в столиці”, - написав Волинець.

“Ми ж бачимо, коли хлопці, що під землею знаходяться, просять в нас ліки: ми бачимо, що там респіраторні захворювання, з’являються інфекції, позавчора підняли двох шахтарів — в одного розпухла нога, в іншого загнивається нога до кістки. Без сліз на це не можна дивитись. Тому дуже важливо, щоб вас чули тут, в Києві, бачили, що люди намагаються захистити себе, свої родини”, - наголосив Волинець.

Нагадаємо, 192 гірники шахт Криворізького залізорудного комбінату 13 добу продовжують підземний протест за чесну зарплату та гідні умови праці.

3 вересня у Кривому Розі залишилися під землею після зміни 29 шахтарів шахти "Октябрська". Вони вимагають від керівництва дотримуватися умов трудового договору, покращити умови праці, вчасно та повністю виплачувати зарплати, а також повернути пільгові списки. 

У свою чергу керівництво Криворізького залізорудного комбінату не йде на поступки та погрожує страйкарям відкриттям кримінального провадження, санкціями та штрафами за зрив роботи шахти.

7 вересня до колег приєдналися 90 гірників шахти “Гвардійська”, 214 працівників шахти "Родіна" та 60 гірників шахти "Тернівська" - вони теж не піднялися на поверхню після робочого дня. 

8 вересня у протестах брали участь уже 400 шахтарів.

10 вересня стало відомо, що гірники не пішли на компроміс із керівництвом шахти й далі продовжують страйк. Вимагають мінімум на 45 відсотків підвищити заробітну плату, розмір якої не змінювався протягом кількох років. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.