Догори
Дати відгук

Коронавірус виявили на норкових фермах у Литві

2 хв на прочитання27 Листопада 2020, 18:29
Поділитись:

У Литві у трьох працівників норкової ферми виявили коронавірус. За кілька днів до цього коронавірус підтвердили у тварин. Також заражених тварин виявили на іншій фермі. Повідомляє "LRT".

"Нам відомо про три випадки коронавірусу на норковій фермі в районі Йонави. Всі пацієнти мають типові симптоми. Вони за віком не входять до групи ризику", - повідомила прессекретар Національного Центру громадського здоров'я.

За словами міністра охорони здоров'я Авреліуса Вериги, штам вірусу ще досліджують.

"Буде здійснено генетичний аналіз вірусу як у норок, так і у заражених людей, і тільки після цього можна буде сказати, наскільки він небезпечний... Ми повідомимо про це, як тільки отримаємо відповідь", - зазначив міністр.

Рішення про подальшу долю тварин прийматиме Державна служба з продовольчої безпеки та ветеринарії після оцінки ризиків.

Перевірку норок почали після того, як майже 170 тварин на фермі Danmink раптово померли. Аналіз підтвердив, що вони були заражені коронавірусом. Згодом померли ще понад 150 тварин — на цій же фермі та другій, Vilkijos ūkio. Близько 40 тварин, які безпосередньо контактували із зараженими, вже знищили. Всього на обох фермах — близько 60 000 норок.

Директор другої ферми ще сподівається, що знищення всього поголів'я тварин вдасться уникнути. За його словами, зараз незрозуміло, чи зможуть підприємці розраховувати на якусь компенсацію в разі рішення про знищення, тому що коронавірус як причина не прописаний в законодавстві. Втрата однієї норки коштуватиме фермі 30 євро.

Відзначається, що в Литві знаходиться 86 хутрових ферм, на яких вирощують понад 1,6 млн норок.

Раніше ми повідомляли, що у Польщі знайшли новий тип короновірусу серед норок

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.