Догори
Дати відгук

Коли в Україні перевірять реальну кількість тих, хто перехворів на COVID

Дослідження буде проводити Центр громадського здоров’я серед навмання обраних українців

2 хв на прочитання18 Березня 2021, 21:15
В Україні перевірять реальну кількість тих, хто перехворів на COVID В Україні перевірять реальну кількість тих, хто перехворів на COVID
Поділитись:

МОЗ найближчим часом планує провести дослідження щодо визначення кількості українців, які перехворіли на COVID-19. Тобто реальний процент перехворівших серед населення країни. Про це розповів директор Центру громадського здоров’я Роман Родина під час пресконференції.

Він зазначив, що таке дослідження проводитиметься за участі соціологів та медиків за принципом екзит-полу.

«Найближчим часом планується проведення сероепідеміологічного дослідження таким чином, щоб встановити наявність антитіл до SARS-CoV-2. Це дозволить епідеміологам знати, яка кількість людей стикнулась з інфекцією. Тобто наявність антитіл класу G (які виробляють після одужання від ковіду - ред.) у людини свідчить, що людина тим чи іншим чином стикнулася з інфекцією COVID-19. Можливо, вона перехворіла безсимптомно, а таких випадків досить багато є, як свідчить світова практика. Можливо, що людина не зверталась до лікаря, і цей випадок захворювання пройшов повз систему епіднагляду. Але, провівши дослідження, ми зможемо реально розуміти, який відсоток населення стикнувся з коронавірусом, і оцінити реальну картину по захворілих», - сказав Родина.

За його словами, підготовка дослідження перебуває вже на фінальній стадії, визначено, яким чином воно проводитиметься.

Директор Центру громадського здоров’я повідомив, що орієнтовна вибірка респондентів здійснюватимуться за списками виборців.

«Обирається домогосподарство, туди виїжджає мобільна бригада, яка складається з соціологів і медичних працівників. Це не обов’язково для людини, тільки якщо вона бажає брати участь в такому опитуванні. Якщо згодна, то відповідає на певне опитування соціологів, дає інформаційну згоду, здає кров», - пояснив керівник ЦГЗ.

Він зазначив, що люди мають бути зацікавлені в участі в такому дослідженні, оскільки отримають результати аналізів на антитіла до ковіду.

«Кількість респондентів передбачається десь близько 9 тис. Потім дані домогосподарств опрацюють. Оскільки це рандомна вибірка, то вона може бути екстрапольована на всю територію України», - додав Родина.

Нагадаємо, скільки українців заразилися COVID повторно, розповіли у Центрі громадського здоров’я (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.