Догори
Дати відгук

Коли потрібно пити Еутирокс: консультує фармацевт

Цей препарат показаний при стійкому гіпотиреозі, але в житті все виявляється складніше.

1 хв на прочитання14 Травня 2022, 00:52
Поділитись:

Показань до прийому Еутироксу небагато, а точніше, це гіпотиреоз. Однак деякі фахівці чомусь мають пристрасть до призначення мізерних доз Еутироксу на збільшення залози по УЗД, АТ до ТПО, дрібні вузлики або підвищення ТТГ трохи вище за норму, розповідає Телеграм-канал «Досвідчений фармацевт».

«Мізерні дози» — це 12,5 мкг, 25 мкг і навіть 50 мкг. Адже лікувальна доза розраховується за вагою, а саме 1,6 мкг на 1 кг (це середнє значення, і у кожної людини воно може відрізнятися). Тоді виходить, що доза 25 мкг призначається на особу вагою 15 кг.

«Пацієнти часто кажуть, що лікар призначив таку дозу, щоб підтримати щитовидку. Цікаво... Шкода тільки, що Еутирокс — це замісна терапія, а не підтримуюча або профілактуюча. З тим самим успіхом можна робити ін'єкції інсуліну, щоб «підтримати» підшлункову залозу», — пояснює «Досвідчений фармацевт».

Канал припускає, що лікарі відчувають якусь екзистенційну кризу, коли пацієнт іде від них без «ну хоч якоїсь таблетки», плюс до цього слід додати абсолютно неспецифічні симптоми гіпотиреозу — якісь дрібні зміни в аналізах або на УЗД, які можна знайти у всіх. Таким чином на виході пацієнти отримують тонну незрозумілих призначень Еутироксу за складними схемами.

«Здавалось би, все так просто: Еутирокс показаний при стійкому гіпотиреозі... Але в житті все виявилося складніше», — констатує «Досвідчений фармацевт».

Також ми писали про продукти для здорової щитоподібної залози.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я