Догори
Дати відгук

Кава під час вагітності може «зменшити» зріст дитини: дослідження

Використовувалися зразки кров

2 хв на прочитання19 Грудня 2022, 08:04
фото:
UkrMedia фото: UkrMedia
Поділитись:

Попередні дослідження також пов’язували помірне споживання кави під час вагітності зі зниженням ваги при народженні

Навіть пів чашки кави, випитої щодня під час вагітності, може зменшити зріст дитини майже на дюйм до моменту, коли вона піде в початкову школу.

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому журналом Американської медичної асоціації (JAMA), пише "lviv.media".

Дослідження, яке стало результатом співпраці понад десяти лікарів і дослідників, охопило майже 2500 дітей віком від 4 до 8 років у Сполучених Штатах. На відміну від попередніх подібних досліджень, які покладалися на те, щоб матері самостійно повідомляли про споживання кави, у цьому дослідженні використовувалися зразки крові для визначення точних рівнів кофеїну та його метаболіту параксантину.

Як показало дослідження, хоча різниця у зрості приблизно 2 см, результати щодо зросту подібні за величиною до тих дітей, матері яких курили під час вагітності.

«Ми постійно спостерігали низький зріст, який був пов’язаний із підвищеним ризиком багатьох кардіометаболічних захворювань як у вагітних, так і у невагітних», — зазначають у дослідженні.

Серед можливих супутніх захворювань — цукровий діабет і ожиріння. Попередні дослідження також пов’язували помірне споживання кави під час вагітності зі зниженням ваги при народженні.

Хоча точна причина, чому кава може зробити дітей нижчими, залишається незрозумілою, дослідження зазначає, що кофеїн є стимулятором, який не метаболізується плодом, а накопичується в тканинах.

«Важливо визначити, чи внутрішньоутробний вплив кофеїну матиме довгострокові наслідки для росту потомства», — підсумовують дослідження.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.