Догори
Дати відгук

Кардіологи знизили показник нормального тиску для жінок

Високий артеріальний тиск - це «тихий вбивця», і щоб його вирахувати, необхідний контроль.

1 хв на прочитання06 Березня 2021, 07:25
Високий артеріальний тиск - це «тихий вбивця», і щоб його вирахувати, необхідний контроль. Високий артеріальний тиск - це «тихий вбивця», і щоб його вирахувати, необхідний контроль.
Поділитись:

Нове дослідження показало, що у жінок діапазон здорового артеріального тиску відрізняється від аналогічного показника у чоловіків

Норма відрізняється

Американські вчені вивчили систолічний (верхній) артеріальний тиск і прийшли до висновку, що в той час як менш 120 мм. рт. ст. може бути нормою для чоловіків, у жінок цей показник повинен бути менше 110 мм.

"Отримані результати змінюють уявлення про норму кров'яного тиску. Завжди вважалося, що у чоловіків і жінок приблизно рівні показники, а насправді вони набагато відрізняються", - сказала старший автор дослідження, кардіолог Сьюзан Ченг з інституту Лос-Анджелеса.

Вище 110 мм - вже високо!

У дослідженні брали участь більше 27 тис. чоловік. В результаті з'ясувалося, що для жінок показники вище 110 міліметрів ртутного стовпа пов'язані з ризиком серцево-судинних захворювань, включаючи інфаркт, серцеву недостатність і інсульт, на відміну від чоловіків.

За словами Сьюзан Ченг, отримані дані мають далекосяжні наслідки, так як артеріальний тиск головний фактор ризику серцево-судинних захворювань. І якщо раніше нормою вважалося менш 120/80 міліметрів ртутного стовпа для всіх дорослих, то тепер цей показник повинен коригуватися в залежності від статі пацієнта.

Обчисліть «тихого вбивцю»

Автори дослідження закликають як лікарів, так і пацієнтів уважно поставитися до висновків, так як багато жінок можуть непомітно для себе вийти за межі норми.

Експерти нагадують, що високий артеріальний тиск - це «тихий вбивця», і щоб його вирахувати, необхідний контроль. Тому важливо міняти універсальний підхід, в тому числі враховувати стать пацієнта.

Нагадаємо, 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.