Догори
Дати відгук

Камінь-рекордсмен: на Волині знайшли бурштин вагою 2 кг (ФОТО)

До цього часу найважчий камінь, який знаходили, важив 1,3 кг.

1 хв на прочитання23 Листопада 2021, 15:08
Фото ілюстативне з відкритих джерел Фото ілюстативне з відкритих джерел
Поділитись:

Працівники комунального підприємства «Волиньприродресурс» знайшли бурштин вагою майже 2 кг. Такий камінь викопали вперше за рік роботи, розповів Суспільному  директор підприємства Анатолій Капустюк.

Шматок бурштину вагою понад два кілограми знайшли 15 листопада на Волині на Маневиччині. Загалом знахідка заважила б понад два кілограми, проте від каменя відламалися два шматки, тож нині «материнський» шматок буквально на пару грамів не дотягує до двох кілограмів і важить 1 кілограм 928 грамів.

Фото: Волиньприродресурс

«Це поки найбільша знахідка комунального підприємства за рік роботи», — каже директор КП «Волиньприродресурс» Анатолій Капустюк.

За його словами, камінь далі будуть відправляти на експертизу для оцінки та діагностики, для того, щоб установити його вартість і виготовити паспорт.

Зі слів Анатолія Капустяка на Волині ще не продали жодного каменя бурштину, який важить понад 500 грамів. Поки й цей не продаватимуть.

«Для продажу бурштину, який важить понад пів кілограма, потрібно влаштовувати ексклюзивні аукціони, — каже Анатолій Капустюк, — до них готуватимуться».

Зі слів директора комунального підприємства перед цією знахідкою у КП «Волиньприродресурс» найбільшою знахідкою був бурштиновий камінь вагою 1300 грамів.

Нагадаємо, що на Житомирщині знайшли 60 тис. га особливо цінних лісів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко