Догори
Дати відгук

Календар щеплень: як вакцинуватися у 2020 році

Чи роблять щеплення в умовах карантину?

3 хв на прочитання15 Вересня 2020, 16:14
Поділитись:

Своєчасна вакцинація захищає від ряду небезпечних захворювань. Так, щеплення створюють штучний імунітет до багатьох захворювань, для цього використовують антигени, які є частиною мікроорганізмів, що викликають хвороби. Такими мікроорганізмами можуть бути як віруси, так і бактерії.

За умов карантину багато батьків відмовляються від важливих щеплень, проте Міністерство охорони здоров’я наголошує на важливості вакцинації. Якщо графік вакцинації порушується - це може призвести до неефективності попередніх щеплень.

В Україні офіційно затверджений такий графік вакцинації.

Фото: сайт МОЗ України

Більшість щеплень, які проводяться у перші роки життя, створюють потужний бар’єр, який дасть змогу організму протистояти ряду інфекцій і захворювань. Імунна система організму після щеплення отримує необхідну «інформацію» про захворювання від вакцини, що і стає підставою для вироблення організмом необхідних антитіл до хвороби. В такому випадку, в разі зустрічі з реальним збудником дитина, яка отримала вакцинацію, залишається захищеною. Якщо ж вакцинації не було, є вірогідність виникнення ускладнень і негативних наслідків хвороби. Існують хвороби, від яких неможливо захистити дитину самостійно, наприклад такі, як туберкульоз, дифтерія, поліомієліт і правець. Саме тому вчасна вакцинація дає змогу протистояти небезпечним для здоров’я захворюванням і вберегти від небажаних ускладнень.

Фахівці стверджують — головне правильно підготуватись до необхідної вакцинації, тоді не буде жодних ускладнень. Важливо перед імунізацією пройти огляд лікаря. Наприклад, у клініці «Пульс», лікар-педіатр проведе консультацію з приводу вакцинації дитини, в тому числі огляд безпосередньо перед щепленням, призначить необхідні аналізи, обов’язково спостерігатиме дитину протягом години після вакцинації та призначить персоніфікований календар щеплень для кожної дитини. Клініка «Пульс» використовує лише перевірені якісні вакцини. Лікарі клініки надають вичерпну інформацію щодо вірусних та інфекційних захворювань, а також про можливості запобігання цих захворювань, такі як вчасна вакцинація. Клініка «Пульс» гарантує індивідуальний підхід і врахування всіх особливостей кожного пацієнта.

 

 

Протипоказання до щеплень

Будь-яке медичне втручання має певні протипоказання. Наприклад, якщо у вас або вашої дитини підвищена температура, є ознаки гострого респіраторного захворювання або вже була алергічна реакція, то потрібна обов’язкова консультація лікаря, а іноді навіть і декількох. У наказі МОЗ можна ознайомитися з повним переліком протипоказань до вакцинації або запитати таку інформацію у свого сімейного лікаря.

Коронавірус, як зазначають у ВООЗ, не є підставою для перенесення планових щеплень, адже переривання, навіть на короткий період, можуть призвести до зростання кількості випадків захворювань, яким можна запобігти шляхом вакцинації.

Так, вакцинацію рекомендовано проводити згідно з календарем профілактичних щеплень. Для людей з ознаками ГРВІ вакцинація не проводиться до моменту одужання. Тих, хто перехворів на COVID-19, або перебував на самоізоляції через контакт із хворими, вакцинувати рекомендують після закінчення періоду самоізоляції та за відсутності симптомів респіраторної інфекції.

Додамо, Календар щеплень поповнився ще однією обов'язковою вакциною.  Так, з 2022 року до нього  включать вакцинацію проти пневмококової інфекції.

Також у Центрі громадського здоров'я стверджують, що через недостатню вакцинацію в Україні поширюється правець.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.