Догори
Дати відгук

Кабмін дозволив вирубувати ліс на Рівненщині, аби добувати бурштин

Приватне підприємство, яке видобуває бурштин, і лісгосп судилися за ліс із 2019 року.

1 хв на прочитання31 Березня 2021, 13:50
Кабмін дозволив зрубати ліс заради видобутку бурштину Кабмін дозволив зрубати ліс заради видобутку бурштину
Поділитись:

Уряд дозволив ДП «Володимирське лісове господарство» вирубати ліс і чагарники для  видобутку бурштину. Про це стало відомо 31 березня на засіданні Кабінету Міністрів України. 

Йдеться про родовище «Володимирець Східний». Гірничі роботи буде вести ТОВ «Центр «Сонячне ремесло». У Кабміні наголошують, що це забезпечить роботою робітників підприємства та надходження до місцевого бюджету плати за землю.

Нагадаємо, що приватне підприємство «Сонячне ремесло» почало судитися з лісниками та чиновниками ще у 2019 році. 

Все через те, що в кінці 2018 року товариство уклало договір з Володимирецькою адміністрацією на оренду 60 гектарів землі поблизу селища. Але почати видобувати бурштин на цій ділянці так і не змогло. Адже на ній росте ліс. 

«Коли Кабмін виносить рішення про вилучення земельної ділянки і переведення її до земель промисловості, дерев там уже не мало би бути, але вони, фактично, там є.  Ми подали до суду, оскільки вважаємо, що ліс належить лісгоспу і він його повинен прибрати», — скаржиться адвокатка підприємства Ольга Стрижова.

Натомість у Володимирецькому лісгоспі непохитні: приватне підприємство не надало дозвільні документи на вирубку зелених лісових насаджень.  

Як ми писали раніше, попри те, що зараз у розпорядженні правоохоронних органів і Міндовкілля з'явилися новітні технології, які допомагають відстежити незаконне видобування копалин, в Україні досі не припинено видобування бурштину «чорними копачами».

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.