Догори
Дати відгук

Інфекціоніст розказав, чи потрібна вакцинація тим, хто перехворів на COVID-19

У 92 % пацієнтів, яких ми спостерігали приблизно рік, зберігся прекрасний рівень антитіл.

2 хв на прочитання17 Червня 2021, 10:23
Інфекціоніст розказав, чи потрібна вакцинація тим, хто перехворів на COVID-19 Інфекціоніст розказав, чи потрібна вакцинація тим, хто перехворів на COVID-19
Поділитись:

Чиновники не вважають їх захищеними: мовляв, тільки вакцинація дає правильні антитіла на тривалий час. Але вчені та фахівці в різних країнах (Франції, Італії, Китаї, США, Великобританії та Україні зокрема) досліджували імунітет і дійшли єдиного висновку: після одужання люди отримують повноцінний тривалий імунний захист. Імунітет не звужений (лише антитіла), а багатофакторний, багатокомпонентний. 

Про це розповів  під час прямої лінії «ФАКТІВ»  лікар-інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні № 4 Євген Дубровський.

«У 92 % пацієнтів, яких ми спостерігали приблизно рік, зберігся прекрасний рівень антитіл. Ніхто не захворів повторно. Цифри збігаються з результатами досліджень в інших країнах — імунітет є, і він тривалий. Але ця інформація не висвітлюється належним чином, натомість часто нагнітається негатив. Постійно говориться, що багато повторно заражених людей. Хоча це не так. Випадки поодинокі та розглядаються як виняток. До слова, якщо виявлено маркер гострого процесу — імуноглобуліни М, це не означає, що людина заразилася повторно — вони можуть зберігатися до півроку», —  зауважив інфекціоніст.

За словами Дубровського, трапляється, що титри антитіл із часом знижуються, і люди нервують: «Імунітет щезає». Але більш важлива не цифра антитіл, а рівень захисних Т-клітин. А вони є практично у всіх, хто хворів. На восьмому місяці досліджень у кожного п'ятого антитіла впали практично до нуля. Але за деякий час майже у всіх вони почали підніматися. Це означає, що в разі зустрічі з хворим імунна система за лічені години розпізнавала вірус і нейтралізувала його, навіть непомітно для самої людини.

«Вчені припускають, що імунітет після коронавірусної хвороби може зберігатися багато років. Є версія (хоча вона ще обговорюється), що довічно, — додав Дубровський. — Зараз літо. Намагайтеся скористатися цим часом максимально. Не бійтеся їхати на море або в гори — гуляти, дихати свіжим повітрям, засмагати. Це наш захист на осінь і зиму».

Він переконаний, що якщо людина зачинена у чотирьох стінах, де сперте повітря, мало сонця, якщо вона їсть нездорову їжу, то зрозуміло, що з кожним місяцем організм слабшає, і йому важче протистояти інфекціям.

До слова, станом на сьогодні за весь час пандемії в Україні захворіло 2 227 225 осіб.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.