Догори
Дати відгук

Хворий кишківник: 6 ознак того, що головний орган довголіття нездоровий

Нездоровий кишківник може сприяти безсонню.

2 хв на прочитання05 Серпня 2022, 18:00
Поділитись:

Багато аспектів сучасного життя, такі як високий рівень стресу, недосипання, вживання оброблених продуктів можуть зашкодити мікробіому кишківника. Розлад травлення, підвищений потяг до солодкого, постійна втома іноді попереджають про те, що з головним органом довголіття не все гаразд.

Вчені з’ясували зв’язок між мікробіомом кишківника та довголіттям. Вважається, що нездоровий орган може призвести до проблем з імунною системою, серцем, мозком, шкірою та сприяти деяким захворюванням, які скорочують тривалість життя. Дізнатися про хворий кишківник можна за семи поширеними ознаками.

Розлад травлення

Систематичні здуття живота, метеоризм, запори, діарея та печія можуть бути ознаками хворого кишківника. У органу, який нормально функціонує, набагато рідше трапляються проблеми з переробкою їжі та видаленням відходів.

Підвищений потяг до солодкого

Дієта з високим вмістом оброблених харчових продуктів та доданих цукрів може зменшити кількість корисних бактерій у кишківнику. Цей дисбаланс викликає підвищений потяг до солодкого, що може ще більше зашкодити органу довголіття. Високий вміст рафінованого цукру в раціоні пов’язане з посиленням запалення в організмі, а це може бути попередником низки захворювань і раку.

Ненавмисна зміна ваги

Набір або втрата ваги без внесення змін до раціону або фізичної активності також у деяких випадках говорить про те, що кишківник нездоровий. Це пов’язано з тим, що хворий орган може погіршити здатність організму засвоювати поживні речовини, регулювати рівень цукру в крові та накопичувати жир. Втрата ваги іноді викликана надмірним бактеріальним зростанням у тонкому кишківнику, тоді як збільшення ваги є причиною резистентності до інсуліну або бажанням переїсти через зниження всмоктування поживних речовин.

Порушення сну чи постійна втома

Нездоровий кишківник може сприяти безсонню і, отже, призводити до хронічної втоми. Це пов’язано з тим, що більшість серотоніну, гормону, що впливає на настрій і сон, виробляється в кишківнику.

Шкірні захворювання

Шкірні захворювання, такі як екзема можуть бути пов’язані з пошкодженням кишківника. Запалення в органі, спричинене неправильним харчуванням або харчовою алергією, здатне викликати втрату певних білків в організмі, що, своєю чергою, може дратувати шкіру та викликати різні шкірні захворювання, пише Healthline.

Аутоімунні захворювання

Дослідники постійно знаходять нові докази впливу кишківника на імунну систему. Вважається, що хворий орган може посилити системне запалення та змінити правильне функціонування імунної системи. Це призводить до того, що організм починає атакувати сам себе, а не шкідливих “загарбників”.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Стало відомо, на який період в Україні продовжено військовий стан та мобілізацію
1 хв на прочитаннягодина тому
Свято археологічної спільноти, День релаксації та «Алло» – проживіть день правильно
2 хв на прочитання2 години тому
Розслідування справи про заволодіння зерном на 15 млн грн завершено – НАБУ
2 хв на прочитання2 години тому
Фото:
Park Tower
Україні необхідний моніторинг усіх незаконних рубок для ефективного збереження лісів
1 хв на прочитання3 години тому
Вибух на ЗАЕС може накрити навіть Москву, людей із прилеглих території доведеться відселяти — фізик
2 хв на прочитання3 години тому
Смачнющий салат із баклажанів: перевірений рецепт на зиму
1 хв на прочитання4 години тому
ЗАЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки – Енергоатом
1 хв на прочитання5 годин тому
Загинуло 2 і поранено одну людину: на Одещині відпочивальники знехтували правилами
1 хв на прочитання6 годин тому