Догори
Дати відгук

Фермерка із Одещини отримала грант на розвиток фруктового саду, який розкинеться на 12 га землі

Понад рік команда шукала кращий варіант земельної ділянки

2 хв на прочитання17 Серпня 2022, 16:10
Поділитись:

Агропідприємство «Бонелет» є одним із 15-ти погоджених учасників урядової програми «єРобота» зі створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства. Фермерство знаходиться на Одещині і висаджуватиме в регіоні яблунево-грушевий сад. Про це йдеться у пресрелізі Мінагрополітики.

Керівник проекту Аліна Сіденко каже, що була здивована, що до Одеси яблука везуть із Вінниці. Адже саме Одещина логістично розташована у вигідніших умовах, наявність морського порту дає можливість робити свіжі поставки продукції. Фермерка також зауважує, що зараз в регіоні прийнято вирощувати зернові культури, але до Другої світової війни тенденція була іншою – і на Одещині вирощували саме сади.

Жінка хоче, щоб в її саду росли якісні красиві, смачні яблука та груші.

«Запаковані красиві і смачні яблука водночас частіше всього ми імпортуємо. І моя мрія, щоб в Україні росли яблука і красиві, і смачні, які будуть не лише для соків, а й як органічний цілісний продукт. Мені доводиться куштувати смачні яблука, але от на вигляд вони не дуже гарні, або гарні, та не дуже смачні. А я хочу, щоб в моєму саду росли і красиві, і смачні. Переконана, що в Україні можна виростити найкращі яблуко та грушу», – зазначає вона.

Для Аліни це перший фермерський проект, їй 32 роки. У минулому вона юрист, адвокат. Каже, що після декрету, як і в більшості жінок відбулася зміна пріоритетів і потрібна була робота з більш гнучким графіком. Так склалося, що на її долю випало фермерство.

За її словами, справа видалася не такою легкою. Понад рік команда шукала кращий варіант земельної ділянки для саду, щоб і логістика, і земля, і вода. Лише через 1,5 року вдалося знайти необхідну площу в 15 гектарів в Одеському районі. Орендували її на 49 років. Майбутній сад ростиме на 11,44 гектарах. 4 млн грн гранту будуть освоєні на технічне оформлення саду. Всього для проекту орієнтовно потрібно понад 10 млн грн.

Посадку саду мали розпочати в березні цього року, але реалізація проекту змістилася. «Ми навіть не вагалися робити цей проект чи ні. Якщо нічого не робити, то це означає не вірити в Україну, її перемогу, в ЗСУ. Тому безумовно ми виростимо сад. Грант став для нас тільки поштовхом зробити це якнайшвидше. Плануємо восени посадити саджанці», – сподівається Аліна.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.