Догори
Дати відгук

"Електронний ніс" за п'ять хвилин визначить ризик розвитку раку стравоходу

Вчені розробили спеціальний пристрій, який може виявити захворювання стравоходу по запаху дихання

2 хв на прочитання04 Березня 2020, 12:22
pixabay pixabay
Поділитись:

Вчені розробили "електронний ніс", який здатний по диханню діагностувати у пацієнта синдром Баррета - стан, який часто передує появі онкології у стравоході.

"В  Університеті Неймегена (Нідерланди) розроблено спеціальний пристрій, який може виявити захворювання по запаху дихання. При цьому вся процедура не займає більше п'яти хвилин. Вчені вважають, що такий неінвазивний підхід дозволить збільшити масштаб скринінгу серед людей з підвищеним ризиком розвитку раку стравоходу", - повідомляє  tengrinews.kz.

Йдеться про те, що у людей, які страждають синдромом Баррета, ризик розвитку онкології збільшується в 11 разів. Хвороба не має яскраво виражених симптомів, але відомо, що чоловіки старше 50 років з хронічною печією найбільш схильні до цього захворювання.

Існуючий метод діагностики стравоходу Барретта заснований на інвазивній ендоскопії. Як пояснюють медики, для скринінгу пацієнту вводять в стравохід довгу гнучку трубку, всередині якої вміщено волоконно-оптична система, а на її кінці - фото- або відеокамера. Вона передає зображення на монітор, і лікар може відстежити стан органів травної системи.

За словами вчених, дана процедура є швидкою та безпечною для людини, проте  коштує досить дорого та має  певні болючі прояви.   

Нагадаємо, що у ВООЗ вважають, що за 20 років кількість онкохворих може зрости на 60%. Найбільша кількість онкологічних захворювань (близько 81%) може статися у країнах із низьким та середнім рівнем доходів. Саме ці країни викликають найбільше  занепокоєння в експертів організації.

Нагадаємо, з 2020 року  рання діагностика онкозахворювань буде для українців безоплатною.

GreenPost також інформував про те, що співробітники Каліфорнійського університету розробили технологію лікування онкологічних захворювань ультразвуком. Вчені провели тестування нового методу, в ході якого вдалося знищити перероджені клітини без шкоди для організму.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я