Догори
Дати відгук

Експерти очікують вплив  коронавірусу на вартість соняшникової олії 

Премія за соняшникову олію зросла до 100 дол/т в порівнянні з соєвою і до 130 дол/т в порівнянні з пальмовою

2 хв на прочитання17 Березня 2020, 13:39
Pixabay Pixabay
Поділитись:

Біржові ціни на рапсову олію в Голландії 16 березня знизились на 45 евро, до 670 евро /т FOB DM, що стало найбільшім денним падінням протягом останніх 2 років. Про це інформує GreenPost із посиланням на Електронну зернову біржу України.

Ціни на ріпак на паризькій біржі Euronext впали на 5%, до 375 дол/т, найнижчого рівня з квітня 2018 р. Ф'ючерсні контракти на пальмову олію з поставкою в травні в Малайзії подешевшали на 2,9% до 516,1 дол/т, але їх підтримало зниження прогнозів виробництва.

Травневі ф'ючерси на сою на Чиказькій  продовольчої біржі знизились на 4,8% з 12 березня, до 304,4 дол/т, тоді як контракти на соєву олію за три дні опустилися на 6,2%, до 562,4 дол/т.

Ціни на українську соняшникову олію залишаються під тиском сусідніх ринків рослинних масел. Покупці знижують попит в очікуванні подальшого зниження котирувань.

Пропозицій залишаються високими на рівні 655-685 дол/т FOB в залежності від термінів поставки, тоді як покупці виставляють котирування на рівні 630-650 дол/т FOB.

Ціни на рослинні олії найбільше залежать від нафтових котирувань, які опинилися під тиском падіння біржових індексів і цін на нафту, обумовленого пандемією вірусу Covid-19.

Закриття кордонів між країнами знижує попит на нафту, а введення карантину і заборона роботи закладів громадського харчування скорочує попит на продукти. В результаті падіння ринків рослинних масел премія за соняшникову олію зросла до 100 дол/т в порівнянні з соєвою і до 130 дол/т в порівнянні з пальмовою.

"Це свідчить про те, що ціни на соняшникову олію почнуть опускатися, якщо котирування пальмової та соєвої олії не відновляться найближчим часом", - вважають експерти Електронної зернової біржі України.

Як повідомляв GreenPost,  ціни на пальмову олію в Малайзії впали на 8,2% протягом 6-9 березня, до 5-місячного мінімуму в 553 дол/т, а впродовж торгової сесії на біржі в Куала-Лумпур опускалися до 526 дол/т.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.