Догори
Дати відгук

Екоактивісти започатковують «День 5 червня», щоб показати Зеленському, що країна потребує змін

Змусити владу не розмінювати європейське майбутнє країни на поточні подачки від олігархів.

2 хв на прочитання04 Червня 2021, 17:30
Екоактивісти започатковують «День 5 червня», щоб показати Зеленському, що країна потребує змін Екоактивісти започатковують «День 5 червня», щоб показати Зеленському, що країна потребує змін
Поділитись:

Громадські організації екологічного спрямування занепокоєні подіями, що розгортаються навколо нав’язування суспільству маніпулятивних думок афілійованими до власників підприємств-забруднювачів бізнес-асоціаціями під час обговорення законопроєктів № 4167 «Про запобігання, зменшення та контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності» та № 3091 «Про державний екологічний контроль». 

Екоактивісти переконані, що окремі народні депутати, лобіюючи інтереси олігархів, намагаються не допустити реформи екологічного законодавства. Таким чином під загрозою реформа екологічного законодавства та шлях країни до Євросоюзу.

Екоактивісти  започатковують Рух «День 5 червня» та наголошують:

1. Законопроєкт № 4167 є таким, що робить невідворотною модернізацію підприємств-забруднювачів до рівня найкращих доступних технологій, які використовуються в розвинених країнах.

2. Механізм державного екологічного контролю є настільки обмеженим в інструментах і засобах, що недопуск екологічних інспекторів на перевірки став правилом ведення бізнесу.

Понад чотири роки профільне міністерство й експертна громадськість напрацьовує законопроєкт № 3091, який на сьогодні очікує на повторне перше читання у Верховній Раді.

3. Окремі народні депутати, лобіюючи інтереси олігархів, намагаються не допустити реформи екологічного законодавства. На жаль, останнім часом до цього процесу долучилося керівництво РНБО, розповсюджуючи листи, зміст яких як дві краплі води схожий на заяви власників підприємств-забруднювачів, зацікавлених винятково в отриманні надприбутків навіть ціною життя та здоров’я народу України.

4. Ми вважаємо, що в умовах, коли влада демонструє свою неспроможність захистити конституційне право громадян на чисте та безпечне природне довкілля, лише консолідований супротив громадських організацій зможе припинити гальмування головних реформ у сфері охорони довкілля. Саме для цього ми ініціюємо акцію під назвою «День 5 червня», присвятивши її даті, коли відзначається Всесвітній день охорони довкілля. У цей день ми проводитимемо різноманітні заходи, метою яких є продемонструвати Президентові України, що країна потребує змін, #4167_бути_3091_бути.

5. Акція «День 5 червня» відкрита для приєднання будь-яких громадських організацій та об'єднань громадян, окрім тих, що займаються грінвошингом. Проведіть у цей день власний захід і розкажіть про нього в соціальних мережах, додавши хештег #4167_бути_3091_бути або #день_5_червня.  

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Створили ліжко, яке дає змогу дає змогу позбутися стресу, покращує фізичне та психічне здоров'я
Створили ліжко, яке дає змогу позбутися стресу, покращує фізичне та психічне здоров'я
1 хв на прочитання52 хвилини тому
Дієтолог два роки зберігала фаст- фуд, результат — на відео
Дієтолог два роки зберігала фаст-фуд, результат — на відео
1 хв на прочитаннягодина тому
Винайдено технологію вирощування штучної шкіри: всього 24−48 годин на заживлення
Винайдено технологію вирощування штучної шкіри: всього 24−48 годин на заживлення
2 хв на прочитання3 години тому
Фото: Главком
У затопленому Бердянську електрострумом вбило двох чоловіків: один рятував іншого
1 хв на прочитання5 годин тому
Біля Хуста фура не розминулася з поїздом, є постраждалі (ФОТО, ВІДЕО)
1 хв на прочитання7 годин тому
Швеція та Франція відкрилися для українців: в'їзд з негативним ПЛР-тестом або ковід-сертифікатом
2 хв на прочитання7 годин тому
Як військовослужбовцеві відмовитися від «добровільної» вакцинації проти COVID-19
3 хв на прочитання8 годин тому
Олімпійські ігри в Токіо: де дивитися трансляцію відкриття та змагання
1 хв на прочитання10 годин тому