Догори
Дати відгук

Екоактивісти пилятимуть дрова у знак протесту

Вони вимагають від Міндовкілля не виключати з Червоної книги десятки рідкісних рослин

2 хв на прочитання08 Грудня 2020, 20:59
Фото - Укрінформ Фото - Укрінформ
Поділитись:

У середу, 9 грудня, зранку біля Міністерства захисту довкілля відбудеться сатиричний екологічний пікет «Ні! – дерибану Червоної книги!». Учасники акції з сокирами та бензопилами будуть пиляти та рубати дрова під вікнами Мінприроди України, вимагаючи не виключати з Червоної книги десятки рідкісних рослин (ковиль, черемшу, сальвінію плаваючу і ін.) і не знищувати природні заказники.

Нагадаємо, вчені Інституту ботаніки почали наполягати на виведенні двох десятків видів з Червоної книги. На їхню думку, цим видам на сьогодні вже нічого не загрожує. А поширення охоронних вимог на такі види дискредитує книги. Водночас директор Інституту ботаніки Сергій Мосякін заявив, що благополучні в цілому види можуть бути рідкісними у певних регіонах України. Для охорони таких видів науковець пропонує створювати регіональні Червоні списки і переходити до локальної та регіональної системи охорони таких рослин. Після цього у серпні 2020 року НАН України звернулась до Міндовкілля з пропозицією про виключення з Червоної книги низки видів флори, зокрема місячниці оживаючої (Lunariarediviva); водяного горіха плаваючого (Trapanatans); сальвінії плаваючої (Salvinianatans); ковили волосистої (Stipacapillata); зморшка степового (Morchellastepicolla); цибулі ведмежої (черемша, левурда Alliumursinum); плауну річного (Lycopodiumannotinum); смілки литовської (Silenelithuanica) та берези темної (Betulaobscura).

На думку активістів, виключення цих видів з Червоної книги призведе до їх повного знищення.

Раніше ми розповідали, що Міндовкілля активно готує Червону та Зелену книги до видання. Тому вимога екоактивістів не виключати з їх складу кілька десятків видів досить актуальні. Чергове (четверте) видання Червоної книги України мало бути надруковано ще у 2019 році, проте, це так і не відбулося через брак коштів.  

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.