Понеділок, 26 Жовтня 2020
Догори
Дати відгук

ДТЕК порахували скільки коштує подорож на електрокарі Україною

Найдорожчою буде поїздка з Києва до Львова

2 хв на прочитання24 Вересня 2020, 12:11 135
 фото: autogeek.com.ua фото: autogeek.com.ua
Поділитись:

Скільки буде коштувати подорож   екологічним транспортом Україною порахували у ДТЕК.  Своєрідний дороговказ, правила та витрати для власників електроавтівок компанія розмістила на власному сайті. 

У компанії радять  складати маршрут, враховуючи наявні на шляху зарядні станції. Для цього можна скористатися спеціальними інтернет-мапами або мобільними додатками, на яких вказані EV-станції. 

Витрачання енергії електрокаром залежить і від швидкості поїздки. Краще розраховувати подорож так, щоб віддавати перевагу спокійній їзді та поповнювати заряд на станціях швидкої підзарядки або під час відпочинку. Нові моделі електрокарів здатні подолати далекі відстані — до 300-500 км, але краще залишити запас енергії та планувати підзарядку максимум через кожні 200-250 км.  

Для прикладу, ДТЕК розрахували витрати для популярної моделі електрокару Hyundai IONIQ Electric, що на 100 км шляху витрачає 14-22 кВт/год енергії:

• Якщо ви плануєте поїздку з Києва до Одеси, то можете побачити на мапі 5 зарядних станцій YASNO. Відстань між двома містами складає близько 475 км. Тож можна розрахувати, що при середній швидкості електрокар "з‎'їсть" близько 86 кВт/год електроенергії. А це обійдеться вам у 774 грн за умови користування швидкісною зарядкою YASNO потужністю 50 кВт. Для порівняння: автомобіль з двигуном внутрішнього згоряння "відбере" у вас близько тисячі гривень за цей самий шлях.

• Поїздка до Львова на Hyundai IONIQ обійдеться не більше 900 грн в один бік. На цьому шляху теж 5 швидких зарядних станцій YASNO.

• По Дніпровський трасі до Полтави встановлено чотири швидкісні зарядки, а дістатися міста можна за 560 грн.

 Нагадаємо, в Україні легалізують електротранспорт.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.